logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Prezesi SM "Przecław - Zielone Pole" odwołani

zielone pole zebranieW ostatnim dniu lutego rada nadzorcza odwołała prezesów największej przecławskiej spółdzielni mieszkaniowej. Z funkcją prezesa rozstał się Krzysztof Jura. Odwołano także jego zastępcę Arkadiusza Hejznera. Panowie rozpoczęli pracę na początku 2014 roku i zdecydowaną większością uzyskiwali kolejne absolutoria od swoich spółdzielców. Oficjalne powody odwołania nie są znane.

 

 


Ja już nie pełnię funkcji prezesa, mój zastępca także został odwołany - mówi Krzysztof Jura. Dzień później przekazałem swoje obowiązki Pani Ewie Domańskiej, która jest sekretarzem rady nadzorczej. Osobiście czuję się tą sytuacją zażenowany.  We wcześniejszych sprawozdaniach rady nadzorczej byliśmy dobrze oceniani. Otrzymywaliśmy także absolutoria zdecydowaną ilością głosów za. Chociaż od pewnego czasu spodziewałem się takiego obrotu sprawy, relacje z przewodniczącym rady Panem Czesławem Draganem się znacznie pogorszyły. Otrzymałem propozycję nie do odrzucenia, aby zatrudnić jako księgową jego małżonkę. Ja byłem za ogłoszeniem konkursu. Trudno było mu odmówić. Ostatecznie rozwiązaliśmy umowę z biurem księgowym "Debet" które nas obsługiwało od lat i zatrudniłem jego małżonkę.

Jak podkreśla K. Jura pozostawia spółdzielnię w dobrej kondycji finansowej, z dodatnim wynikiem za 2016. Grunty pod budownictwo przy ul. Alpinistów udało się sprzedać za 1,9 mln zł netto zgodnie z operatem szacunkowym.

Nie znane są oficjalne powody odwołania zarządu spółdzielni. Próbowaliśmy się wielokrotnie kontaktować na różne sposoby z pełniącą obowiązki prezesa Panią E. Domańską. Nasze pytanie pozostały bez odpowiedzi. W biurze spółdzielni zastaliśmy tylko panią sekretarkę, która wielokrotnie powtarzała, że nie jest upoważniona do udzielania żadnych informacji. Nawet nie mogła odpowiedzieć na pytanie, kto jest prezesem i kiedy urzęduje. Na stronie internetowej spółdzielni oraz na tablicach wszystko jest po staremu.

A w największej spółdzielni przybywa problemów. Wielu mieszkańców wzięło już sprawy w swoje ręce. Na tą chwilę na osiedlu powstały trzy wspólnoty : bloków 95, 99 i 100. Mieszkańcy kolejnych bloków też chcą powołania wspólnot i już zbierają podpisy za ich powstaniem - tak jest w blokach 94 i 97. Od kilku lat mieszkańcy otrzymują jedynie podwyżki opłat czynszów. Wzrosły opłaty za zarządzanie i fundusz remontowy, a generalnych remontów bloków spółdzielcy z pewnością jeszcze długo nie doczekają.

Do sprawy powrócimy.

Pin It