logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Po nowym roku starszymi autobusami ?

baza pks heyki Za kilka dni dowiemy się kto i jakim taborem obsłuży połączenia ZDiTM na terenie gminy Kołbaskowo. Okazuje się, że obecny przewoźnik szuka podwykonawcy, który na zlecenie podstawi własne autobusy do obsługi linii 70, 81, 83, 88 i 523. 1 grudnia na stronach ZDiTM ogłoszono w tej sprawie stosowny przetarg. Oferty można składać do 19 grudnia.


 

 

Wszystko wskazuje na to że od 1 stycznia mieszkańcy gminy pojadą innymi, starszymi autobusami. Obecnie wszystkie linie na terenie gminy Kołbaskowo obsługuje tabor autobusów z SPA Klonowica. Są to głównie nowe pojazdy firm MAN, Volvo, Mercedes i Solaris.

Rzeczywiście na naszej stronie pojawił się przetarg - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego - ale dopóki się nie zakończy nie ma możliwości określenia kto będzie przewoźnikiem. Musimy poczekać na rozstrzygnięcie.

Nieoficjalnie mówi się na forach intranetowych, że przetarg został ogłoszony pod PKS Szczecin. Kilka tygodni temu, pojawiły się na bazie PKS przy ul. Heyki używane, piętnastoletnie pojazdy, które do tej pory jeździły po Berlinie. Są to Mercedesy Citaro z roczników 1999-2003. Jak piszą internauci - "W 2017 roku mieszkańcy Kołbaskowa pojadą szrotami z Berlina". Teoretycznie dla pasażerów i dla rozliczeń z gminą Kołbaskowo nic się nie zmieni. Transport organizuje dalej ZDiTM a bilety i rozkład pozostaną bez zmian. Budżet gminy Kołbaskowo zapłaci Szczecinowi ponad 3 mln zł w ramach dotacji, bo linie zawsze były nierentowne.

Obecnie w sieci połączeń ZDiTM firma PKS obsługuje linie 105, 108, 121, 122, 123, 522, 523, 530, 531, 532, 535, 536. W ramach obowiązującej obecnie umowy zgłoszonych zostało 31 pojazdów, a ich średni wiek to 14 lat. Trzeba przy tym zauważyć, że najstarszy autobus zgłoszony jest z roku 1998, a najmłodszy z 2006 - dodaje na koniec H. Pieczyńska.

Jakie pojazdy wyjadą na nasze drogi w 2017 - okaże się wkrótce.

 

baza pks heyki

 

Fot. el_bartez skyscrapercity.com

Pin It