logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Kto wydaje miesięcznik gminakołbaskowo.info ?

kolbaskowo info 5W ostatni weekend ukazał się kolejny numer miesięcznika gminakołbaskowo .info sygnowany jako dodatek do Tygodnika Polickiego. O niskiej jakości przedstawianych w nim treści i pseudo-rewelacji "z kołbaskowskich pół i łąk" wielu mogło już się przekonać nie raz. Okazuje się jednak, że ostatni z numerów pojawił się kompletnie nielegalnie. A właściciel tygodnika - Grzegorz Świstak - poinformował, że logo i stopka redakcyjna zostały użyte bez jego zgody. Sprawę "lokalnej partyzantki" będzie badać policja.

 

Rzeczywiście, poprzednie numery miesięcznika wychodziły w innym formacie i ilości stron. Teraz zamiast szarego papieru gazetowego jest zupełnie biały. Zniknęły także reklamy. W numerze razi za to duża ilość błędów składniowych oraz bije po oczach amatorski skład. Z treścią i wiarygodnością prezentowanych informacji i rewelacji jest jeszcze gorzej.

2 września ukazała się gazeta, która poza logiem gminakolbaskowo.info oraz stopką redakcyjną nie ma nic wspólnego z gazetą, którą wydaję od kilku miesięcy - informuje Grzegorz Świstak. Ktoś, znany mi z imienia i nazwiska, naruszając moje dobra osobiste wydał gazetę nie licząc się ani z prawem do własności, ani przepisami kodeksu karnego. Uczyniły to osoby, które mienią się obrońcami demokracji, prawa i poszanowania przepisów. Informuję, że w dniu dzisiejszym złożyłem w Komendzie Powiatowej Policji w Policach zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez wydanie gazety pod tytułem i z winietą której właścicielem jest niżej podpisany. Po konsultacji z prawnikami podejmę dalsze działania prawne wobec osób, które złamały prawo wydając gazetę.

Obecnie redakcja polickiego tygodnika ma już kilka spraw sądowych z powództwa gminy i osób prywatnych. Zażądaliśmy sprostowań zgodnie z ustawą prawo prasowe od redaktora naczelnego w związku z publikacjami, w których przekazywano nieprawdziwe informacje działające na szkodę gminy - mówi wójt Małgorzata Schwarz. W związku z tym, że redaktor naczelny Grzegorz Świstak nie umieścił sprostowania wystąpiliśmy na drogę sądową.

Inni poszkodowani i pomówieni kierują swoje sprawy do sądu lub prokuratury. Nowy, prawdziwy numer miesięcznika gminakolbaskowo.info ukaże się w przyszłym tygodniu i zamieszczone w nim zostaną stosowne sprostowania do artykułów, które ukazały sie w poprzednich numerach - zapewnia G. Świstak.

A kto wydał piąty numer miesięcznika gminakołbaskowo.info? Sprawę sprawdzać będzie policja.

Pin It