logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Problem Warzymic na ogólnopolskiej antenie

przeclaw przejazd kolejowyOd kilku lat mieszkańcy Warzymic walczą o poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Sołectwo i gminą piszą listy, interweniują u władz PKP, organizują spotkania. Tym razem sołtysowi Markowi Stożyńskiegu udało się namówić reporterów TVP na przyjazd do Warzymic. W czwartek 18 sierpnia, na granicy Przecławia i Warzymic pojawią się redaktorzy programu "To Jest Temat", który zostanie nadany na żywo w TVP Info.

 

 

Zapraszam mieszkańców Warzymic i Przecławia do udziału w programie na żywo - informuje Małgorzata Gwiazda-Elmerych, Koordynator TVP 3 Szczecin. Poświęcony on będzie problemowi bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym w Warzymicach i jego modernizacji. Spotykamy się przy przejeździe kolejowym w Warzymicach. Program rozpoczyna się na antenie o godz. 17.40. Gości, czyli Państwa, zapraszamy na godz. 17.15. Do udziału w programie zaproszeni zostali także przedstawicieli gminy Kołbaskowo, powiatu Police, Polskich Linii Kolejowych oraz eksperci ruchu drogowego.

W opinii mieszkańców wsi przejazdy kolejowe od dawna powinny zostać przebudowane o rogatki. Linia Szczecin - Tantow przechodzi przez środek Warzymic oraz dochodzi do granicy Przecławia. Przed przejazdem pociągu zapalają się czerwone światła i uruchamiany jest sygnał dźwiękowy, choć nie zawsze. Na przejazdach dochodziło często do awarii sygnalizacji lub zdarzały się sytuacje, kiedy czerwone światło paliło się bardzo długo i żaden pociąg nie przejechał.

Polskie Linie Kolejowe planują zmianę gradacji przejazdu z klasy C do B, ale na lata 2017-2020. Mieszkańcy oraz władze samorządowe chcą maksymalnego przyśpieszenia tej inwestycji. Na początku wakacji wystosowano list otwarty do Prezesa PLK SA Ireneusza Merchela w tej sprawie. Pod dokumentem podpisali się samorządowcy gminni i powiatowi, sołtysi oraz komendanci. Kopię listu otrzymali także Wojewoda, Marszałek, Posłowie i Senatorowie RP oraz Posłowie Parlamentu Europejskiego.

List otwarty do PLK z podpisami page 001

List otwarty do PLK z podpisami page 002

List otwarty do PLK z podpisami page 003

List otwarty do PLK z podpisami page 004

List otwarty do PLK z podpisami page 005

Pin It