logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Jak dojedziemy do Lidla [MAPA]

lidl wjazdOd miesiąca na granicy Przecławia i Warzymic trwa budowa sklepu sieci "Lidl". Na sąsiadującej działce obok firmy "Ehrle" trwają intensywne prace budowlane. Market ma powstać w dość szybkim, pięciomiesięcznym terminie. Wykonawca, firma JMS z Torunia planuje oddać obiekt na początku listopada. Pytanie tylko czy proponowane rozwiązanie wjazdu i wyjazdu ze sklepu nie zakorkuje drogi krajowej 13.

 

 

Obiecaliśmy powrócić do sposobu dojazdu do sklep "Lidl" który budowany jest obecnie przy zatłoczonej trzynastce. Inwestor, jak się okazuje, otrzymał zezwolenie na wjazd i wyjazd z drogi krajowej także w wersji lewoskrętnej. O ile zjazd z DK13 w lewo będzie się odbywał specjalnie wydzielonym pasem środkowym. To wyjazd z "Lidla" i skręt w lewo w stronę Szczecina to będzie nie lada wyzwanie. Właściciel drogi - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zezwoliła inwestorowi na przebudowę i poszerzenie odcinka drogi krajowej.

Firma Lidl otrzymała od nas w ubiegłym roku zezwolenia na przebudowę istniejącego zjazdu publicznego - mówi Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA. Później został również uzgodniony projekt budowlany dla którego inwestor otrzymał pozwolenia na budowę. Zjazd ten zostanie poszerzony z 6 do 7,5 metrów, zostaną wykonane również wybrukowania poszerzające wjazd i wyjazd dla pojazdów dostaw, na drodze krajowej zostanie wykonany lewoskręt do tego zjazdu. Był to jeden z warunków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W związku z powyższym nie będzie dochodziło do blokowania ruchu na drodze krajowej przez pojazdy zjeżdżające do obiektu handlowego.

I rzeczywiście blokady zjeżdżających z drogi krajowej może nie będzie. Natomiast problem będą mieć ci, którzy będą usiłować wyjechać z Lidla. Skręcanie w lewo z podporządkowanej w zatłoczoną DK13 z pewnością będzie się odbywać przez wymuszenia pierwszeństwa. Inaczej każdy kierowca wyjeżdżający z parkingu postoi znacznie dłużej. Chyba, że jadący drogą główną będą na tyle mili i takich kierowców będą przepuszczać. Zobaczymy.

Kierowcy powinni poruszać się zgodnie z zasadami określonymi w Prawie o Ruchu Drogowym. Nie ma uzasadnienia dla realizacji sygnalizacji świetlnej w tym miejscu - dodaje na koniec M. Grzeszczuk

 

Pin It