logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Ruszyła budowa Lidla w Warzymicach

lidl warzymiceW poniedziałek 16 maja rozpoczęto prace budowlane na terenach przyległych do firmy EHRLE w Warzymicach. Powstaje tutaj dyskont spożywczy „Lidl” wraz z placem parkingowym. Inwestycje na zlecenie niemieckiego koncernu prowadzi Przedsiębiorstwo Budowlane JMS z Torunia.

 

 

 

To jest zarówno dobra jak i zła wiadomość dla okolicznych mieszkańców oraz kierowców. Ruszyła budowa trzeciego dyskontu znajdującego się w okolicach Przecławia i Warzymic przy drodze krajowej nr 13. W ekspresowym tempie, bo w ciągu 25 tygodni, postanie tutaj market spożywczo-przemysłowy sieci „Lidl”. Dołączy on do istniejącej od ponad 10 lat "Biedronki" w Przecławiu oraz niedawno otwartego sklepu „Netto” przy ulicy Do Rajkowa w Warzymicach.

Nowa inwestycja z pewnością ucieszy fanów tego sklepu, którzy przez ostatnie lata musieli korzystać z marketu zlokalizowanego przy ul. Mieszka I. Teraz będą mieli znacznie bliżej. Niektórzy wybiorą się do niego nawet na pieszo. Jednak ci, którzy wybiorą się do niego samochodem będą musieli się uzbroić w cierpliwość. Lidl będzie korzystał z istniejącej od kilku lat drogi dojazdowej łączącej firmę EHRLE z DK13. A to znacznie zatamuje ruch wjazdowy i wyjazdowy ze sklepu i z DK13 szczególnie w przypadku kierowców skręcających w lewo.

Mnie cieszy budowa Lidla i nie będzie mi przeszkadzać – mówi Pani Beata z osiedla Kresy. Zawsze tu będzie taniej niż w Czerwonej Torebce. Ja dojdę tam pieszo albo rowerem. Na tej drodze do hurtowni ruch pojazdów był zawsze niewielki, oni krótko pracują. Czasami wjedzie jeden czy dwa pojazdy, korków nie było. Ale jak się otworzy LIDL to będzie masakra.

I rzeczywiście zezwolenie na duży ruch samochodów, szczególnie skręcających w lewo na wjeździe do i wyjeździe z Lidla w stronę zakorkowanej trzynastki spowoduj chaos i wymuszenia pierwszeństwa. 

Z zapytaniem o organizację ruchu przy budowie nowego sklepu zwróciliśmy się do Urzędu Gminy Kołbaskowo i otrzymaliśmy krótką odpowiedź, że „Zasady wjazdu i wyjazdu uzgadnia zarządca drogi w tym wypadku to jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.”

Czekamy także na odpowiedź z GDDKiA. Do sprawy powrócimy.

 

Pin It
Tags: lidl , warzymice , wjazd , budowa , korki