logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

500+: Pieniądze trafiły już do pierwszych rodzin.

gops kolbaskowoProgram Rodzin 500+ ruszył w całym kraju 1 kwietnia. W tym dniu w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołbaskowie pierwsi rodzice mogli już złożyć odpowiednie wnioski. Choć samorządy na wypłatę świadczenia mają czas do końca czerwca to w Kołbaskowie pierwsze przelewy na konta już wysłano. Było to 29 kwietnia. Ci którzy nie wskazali rachunku bankowego będą mogli pobrać świadczenia na poczcie 6 maja.

 

 

Świadczenie w tych dniach otrzyma w sumie 381 beneficjentów programu - mówi Monika Płusko-Żurawik z GOPS w Kołbaskowie. Kolejne wypłaty będą się odbywały łącznie z wypłatami świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego czyli 21 każdego miesiąca na konta osobiste i 22 każdego miesiąca w Urzędach Pocztowych.

Do tej pory mieszkańcy złożyli łącznie 674 wniosków. 244 wpłynęło drogą elektroniczną lecz jednak po sprawdzeniu ich poprawności wiele z nich wymagało osobistego skorygowania. Najwięcej błędów zawierały wnioski złożone drogą elektroniczną. Najczęstsze nieprawidłowości dotyczyły błędnego określenia składu rodziny, brakowało wymaganych załączników w przypadku ubiegania się o świadczenie na pierwsze dziecko lub błędnie określono pierwsze dziecko. Ci rodzice, którzy błędnie wypełnili wniosek elektroniczny, musieli pofatygować się osobiście do urzędu i nanieść odpowiednie poprawki.

Decyzję o przyznaniu świadczenia na dziecko otrzymuje się w formie pisemnej pocztą. Na terenie gminy Kołbaskowo przesyłki urzędowe doręcza Avis Trans. GOPS takie dokumenty wysłał wszystkim rodzinom kilka dni wcześniej przed wypłatą świadczenia. Ci którzy nie złożyli jeszcze wniosków mają czas do końca czerwca. Nie trzeba się spieszyć, nic nie przepadnie. Otrzymają świadczenia z wyrównaniem od 1 kwietnia.

A pieniądze są praktycznie na wyciągnięcie ręki. I to nie małe w przypadku licznych rodzin. Największe świadczenie w Kołbaskowie wyniesie 3000 zł, co oznacza że w rodzinie jest sześcioro dzieci uprawnionych do świadczenia

Pin It
Tags: 500+ , gops , wnioski , wypłaty