logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Lekarstwo na spóźnienia 81 ?

autobus 81 Mieszkańcy gminy Kołbaskowo od lat narzekają na punktualność komunikacji ZDiTM. Dotowane z budżetu gminy autobusy bardzo często się spóźniają.  Najgorzej jest w popołudniowym szczycie komunikacyjnym. Szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego znalazł sposób poprawienie ich punktualności. Rozważanie jest skrócenie linii 81. Na razie w ramach wakacyjnego testu.

 

 

Największe opóźnienia dla tej linii powstają przy remontowanym dworcu PKP, ulicy Wyszyńskiego, Bramy Portowej i ulicy Krzywoustego. Autobusy 81 miałyby dojeżdżać jedynie do Placu Kościuszki i na rondzie zawracać. W okolicach Placu Kościuszki można przesiąść się do innych autobusów i tramwajów, które zawiozą pasażerów w dalsze części miasta. Rozważana jest także możliwość dojazdu 81 do Placu Zwycięstwa i usytuowanie przystanku końcowego przy kościele Garnizonowym.

Często korzystam z tej linii i widzę znaczne obłożenie do przystanku "Plac Zwycięstwa" - pisze na nasz portal Łukasz z Przecławia. Nie bez znaczenia jest także połączenie z dworcem PKP. Przesiadka na Placu Kościuszki w 61 to koszmar, praktykuję to jeżdżąc linią 83. Przystanek tam nie ma wiaty chroniącej przed deszczem i wiatrem, a punktualność linii 61 pozostawia wiele do życzenia. Albo trzeba długo czekać, albo szybko biec z przystanku 83 na przystanek 61.

Nikt z nami tych propozycji jeszcze nie konsultował - usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie. Prawdopodobnie Kołbaskowo nie będzie miało wiele do powiedzenia w tej sprawie. Dotacja, którą udziela ze swojego budżetu dotyczy odcinka od granicy Szczecina do Przecławia i Kołbaskowa, a zmiany dotyczą kursowania w Szczecinie.

Organizatorem i zarządzającym wszystkimi liniami jest ZDiTM i to do niego, a nie do Wójta, mieszkańcy powinni kierować wszelkie uwagi i skargi.

Pin It