logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Uwaga na złodziei i oszustów !

uwaga na zlodzieiChodzą po domach, dzwonią do starszych ludzi podając się za krewnych lub pracowników GOPSu. Szukają łatwych pieniędzy i naiwnych mieszkańców. Na adres portalu otrzymujemy informacje o starych i nowych sposobach kradzieży i prób wymuszeń pieniędzy. Bądźmy czujni i uważny, w przypadku wątpliwości dzwońmy na policję. Złodzieje grasują też w gminie Kołbaskowo !

 

 


Metoda na pracownika opieki społecznej
Mamy informacje, że na terenie gminy zaobserwowano osoby podające się na pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - mówi Barbara Makiewicz-Trąbka, kierownik GOPS. Informuję, że nasi pracownicy dysponują legitymacją, którą okazują w czasie wykonywania czynności służbowych. Warto sprawdzić kogo wpuszczamy do domu i wylegitymować jeszcze na klatce schodowej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości tożsamość można potwierdzić w biurze GOPS pod nr 91 311 95 66 lub 91 311 9592

Metoda na wnuczka
To znana metoda, ale ciągle popularna. Przestępcy wybierają ofiary przede wszystkim spośród osób starszych. Telefonują, podając się za krewnych. Proszą o pilne pożyczenie większej sumy gotówki. Tłumaczą, że przytrafił im się wypadek samochodowy i muszą zapłacić odszkodowanie dla rannych. Były także przypadki wmawiania staruszkom, iż "wnuczek" ma szansę kupić samochód w wyjątkowo okazyjnej cenie, a pożyczkę spłaci w kilka dni. Policja apeluje o ostrożność i sprawdzenie u innych członków rodziny, czy dzwoniący rzeczywiście jest krewnym w opałach.

Domokrążni sprzedawcy futer lub dywanów
Oferujący wyjątkowe okazje ponownie pojawili się na naszych osiedlach. Handlarze kożuchami i futrami odwiedzają kolejne klatki i pukają do mieszkań. W trakcie krótkiej wizyty w mieszkaniu potrafią okraść gospodarza albo przeprowadzić wywiad dla swoich wspólników. Dlatego najlepiej takich osób w ogóle nie wpuszczać do domu.
 
Złodzieje kratek kanalizacyjnych
20 marca w Warzymicach w biały dzień skradziono dwie pokrywy kanalizacyjne. Są one łatwym kąskiem dla złodzieja, ponieważ przetopione lub poddane obróbce mogą być odsprzedane na złom. A od tragedii na drodze lub chodniku wtedy już niewiele. Nie każdy pieszy patrzy pod nogi, a wpadnięcie do kanalizacji może zakończyć się śmiercią. Uprasza się mieszkańców o zwracanie uwagi na podejrzane "zachowania" pojazdów i osób w tej sprawie oraz informowanie odpowiednich służb takich jak policja, straż gminna czy sołtys - mówi Zbigniew Szczuplak, Przewodniczący Rady Gminy. Nie bądźmy bierni wobec takich sytuacji - reagujmy, gdyż ma to wpływ na nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pieszym.

Pamiętajmy o ostrożności !

Pin It