logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Wydział Komunikacji w Przecławiu ?

wydzial komunikacji przeclawSprawa przenosin Filii Wydziału Komunikacji powraca jak bumerang. Należący do Starostwa Powiatowego punkt w Kołbaskowie miał być już rok temu przeniesiony do Rosówka. Na przeszkodzie stanęła daleka lokalizacja oraz brak punktu kasowego w tym miejscu. Teraz starostwo ma nowy pomysł na lokalizację. Zwolniły się pomieszczenia po rewirze dzielnicowych w Przecławiu. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, filia miałaby powstać obok poczty i przychodni zdrowia.

 

Prowadzenie Wydziału Komunikacji czy Urzędu Pracy to zadania własne Starostwa Powiatowego. Ze względu na dużą odległość do Polic punkty obsługi interesantów powstały w naszej okolicy. Urząd Gminy, pomimo ciasnego budynku, wydzierżawił odpowiednie miejsca dla obsługi mieszkańców w Kołbaskowie. Jednak z roku na rok sytuacja się pogarszała. Gminie ciągle przybywało nowych zadań a liczba pomieszczeń do dyspozycji pozostała taka sama. Nie poprawiło sytuacji przeniesienie Straży Gminnej i Przedsiębiorstwa Komunalnego do Rosówka. Obecne pomieszczenia filii Wydziału Komunikacji są ciasne i wymagają remontu.

Jesteśmy w trakcie wypracowania koncepcji przeniesienia filii - mówi nowy starosta policki Andrzej Bednarek. Jednak w tym celu musimy ściśle działać z samorządem Kołbaskowa. Planujemy w tym miesiącu wypracować wspólna koncepcję i harmonogram prac, znajdując jednocześnie źródło finansowania tego przedsięwzięcia.

Lokalizacja z pewnością ucieszy mieszkańców Przecławia i Warzymic. Z wydziału komunikacji często też korzystają mieszkańcy sąsiedniej gminy Dobra.

Pin It