medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Ruszył pomiar ruchu na DK13

pomiar ruchu przeclawGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad raz na kilka lat bada natężenie ruchu na wszystkich drogach którymi zarządza. Taki pomiar odbędzie się także na Drodze Krajowej nr 13 która przebiega przez Warzymice, Przecław, Smętowice, Kołbaskowo i Rosówek. Wyniki mają w przyszłości pomocne w ustalaniu rozwoju sieci dróg oraz pierwszeństwa ich remontowania.

 

 

W tym roku odbywa się kolejne wielkie liczenie pojazdów - informuje Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA w Szczecinie. Pierwszy pomiar został dokonany 22 stycznia od godziny 6 do 22, kolejne w wybranych dniach marca, maja, lipca, sierpnia, października i grudnia. Łącznie zostanie wykonanych 11 pomiarów, w tym 2 nocne.

W naszym regionie zostało wyznaczonych 100 punktów pomiarowych w tym dwa na terenie naszej gminy. Wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu (GPR) będą znane w przyszłym roku. Zespoły pomiarowe składające się z od 2 do 4 osób osoby będą liczyć pojazdy przejeżdżające drogą z podziałem na odpowiednie kategorie: motocykle, samochody osobowe, lekkie samochody dostawcze, samochody ciężarowe bez przyczep, samochody ciężarowe z przyczepami lub naczepami, autobusy i ciągniki rolnicze. 

Po dokonaniu wszystkich pomiarów dane te zostaną przeliczone przy użyciu wzorów matematycznych dając średnie dobowe natężenie ruchu. Wyniki GPR służą przede wszystkim do planowania rozwoju sieci drogowej oraz podejmowania decyzji o remontach i przebudowach.

Pin It

Open menu

medentes przeclaw

 reklama