logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Przeprowadzka policjantów

rewir dzielnicowychKilka lat temu w Przecławiu, obok przychodni i poczty funkcjonował rewir dzielnicowych. Placówka była podległa komisariatowi policji w Mierzynie. Pod numerem 58 zastać można było jednego z dwóch dzielnicowych. Sytuacja zmieniła się w połowie 2013 roku, kiedy to okazało się że pomieszczenie rewiru wymaga poważnego remontu. Popękały ściany i podłoga. Ostatecznie z braku środków zdecydowano o jego zamknięciu. Od niedawna policjanci dysponują już nowym pomieszczeniem. Ale pojawił się problem.

 

Przez wiele lat Przecław był jedną z niewielu podszczecińskich miejscowości, która mogła się pochwalić się posiadaniem rewiru dzielnicowych. St. sierż. Tomasz Jasiński i asp. sztab. Piotr Bikowski w trybie dwuzmianowym pełnili służbę w naszej okolicy. Najczęściej w terenie, ale też można było ich zastać osobiście w pomieszczeniach obok poczty. W nagłych przypadkach mieszkańcy dzwonili na całodobową dyżurkę komisariatu w Mierzynie.

Po obecnych zmianach policjantów zastać będzie jeszcze trudniej. W nowym miejscu dostępni będą maksymalnie przez 4 godziny tygodniowo. Pomieszczenia po byłym "Interkomie" otrzymaliśmy od gminy, która wynajęła je dla nas od SM "Przecław" - mówi kierownik rewiru dzielnicowych Emil Szwajdych - będzie tam funkcjonował punkt przyjęć interesantów. Dzielnicowi będą tam przebywać 2 godziny rano i może 2 godziny popołudniu, ale raz w tygodniu Resztę pracy mają w terenie. W tych pomieszczeniach nie ma telefonu, internetu, komputera, czy odpowiednich mebli aby przetrzymywać dokumentację policyjną. Są nawet problemy z ogrzewaniem. Mamy tam jedynie biurko i krzesła. Wg planów policjantów pomieszczenia będą służyć jako punkt przesłuchania świadków i właśnie tam będzie można się umówić na złożenie zeznań, aby nie jeździć do Mierzyna. Ale od kilku tygodni jest tam głucho i cicho.

Rzeczywiście w pomieszczeniach gdzie mieściła się przez lata firma "Interkom" nic się nie dzieje. Drzwi wejściowe zamknięte są na kratę z kłódką, a na drzwiach brak jakichkolwiek informacji. Nie ma też żadnej tabliczki na elewacji. Sami mieszkańcy bloku 54 wyrażają zdziwienie, że obok ich garaży i piwnic funkcjonuje taka placówka.

Jak mają się kontaktować mieszkańcy ze swoimi dzielnicowymi ? Poniżej kilka niezbędnych informacji :

Informacje na temat służby dzielnicowych można uzyskać za pośrednictwem Dyżurnego Komisariatu Policji w Mierzynie pod tel 91-82-17-311. Wszelkie sprawy należy zgłaszać także należy zgłaszać pod ten numer. Obecnie na naszym terenie działa dwóch dzielnicowych :
- Tomasz Jasiński, który odpowiada za rejon : Przecław, Kamieniec, Kamionki, Kurów, Moczyły, Ostoja, Pargowo, Rajkowo, Siadło Górne Siadło Dolne, Ustowo.
- Marcin Bińkowski (który zastąpił Piotra Bikowskiego). Jego rejon to : Barnisław, Będargowo, Bobolin, Karwowo, Kołbaskowo, Przylep, Rosówek, Smętowice, Smolęcin, Stobno, Stobno Małe, Warzymice, Warnik.
Kierownikiem Rewiru Dzielnicowych jest asp. sztab. Emil Szwajdych tel 91-82-17-395.

Pin It