logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Starostwo wymaluje pasy dla pieszych

odpowiedz-starostwaTo jedyna inwestycja na jaką mogą liczyć mieszkańcy Warzymic w tym roku. Nie pomagają apele mieszkańców czy radnych gminy o poprawę bezpieczeństwa i budowę 700m chodnika łączącego osiedla z wsią. Ze względu na ograniczone finanse budżetu, starostwo nie wykona w tym roku nic więcej w Warzymicach. Znamy już treść odpowiedzi jaką udzielił mieszkańcom wsi Starosta Leszek Guździoł.

 

 

O budowie chodników w Warzymicach można by już napisać książkę. Mieszkańcy wsi, sołtys, rada sołecka czy lokalne media o lat apelują do władz w Policach o budowę kolejnych fragmentów. I są bardzo zacięci i nieustępliwi w tej sprawie. Chodnik od Przecławia do starych Warzymic wybudował powiat z niemałym dofinansowaniem gminy. Drugi, przy osiedlach Dębowe, Różane i Tęczowe Ogrody zrobiła gmina (chociaż to było zadanie powiatu). Problem w tym że oba chodniki się nie łączą ze sobą

 

Pod koniec maja ponad dwustu mieszkańców Warzymic podpisało się pod apelem do Zarządu Powiatu o wybudowanie brakującej części chodnika oraz poprawę bezpieczeństwa. Na prośbę Pana Marka Strożyńskiego, jednego z inicjatorów akcji, publikujemy odpowiedz, którą otrzymał z Polic.

 

odpowiedz-zarzadu-powiatu

Pin It