logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Siadło Dolne w remocie.

siadlo-w-budowieRozpoczął się długo oczekiwany przez mieszkańców remont drogi w Siadle Dolnym. W najniżej położonej części wsi, tuż przy rzece, powstanie zupełnie nowa nawierzchnia oraz miejsca parkingowe. W przyszłym roku, według obietnic wójta, ruszy przebudowa drogi dojazdowej do miejscowości, która nie była remontowana od dziesięcioleci.

 

 


Przebudowa drogi gminnej wraz z modernizacja sieci wodociągowej z przyłączami z pewnością posłuży także przyjezdnym i turystom. Miejscowość jest doskonałą bazę wypadową dla wszelkich wycieczek wodnych. W pobliżu wsi znajduje się Park Krajobrazowy Doliny Dolnej Odry a zaraz na końcu drogi rozpoczyna się rowerowa ścieżka Bielika.

 

Siadło bardzo długo czekało na drogę - mówi wójt M. Schwarz. Jest ona niezwykle potrzebna nie tylko mieszkańcom do normalnego funkcjonowania, ale także turystycznie i wypoczynkowo. Fragment, który teraz doprojektujemy, jest najgorszy w mojej ocenie.

 

Stroma droga dojazdowa do wsi przejęta została przez gminę Kołbaskowo od powiatu polickiego i do września jest na etapie projektowym. Remont tego odcinka planowany jest na przyszły rok.

 

Prace obejmują remont drogi wzdłuż linii brzegowej - mówi Krzysztof Krzepiński z firmy Drogbud. Rozpoczęły się dokładnie 8 marca w potrwają do listopada tego roku. Położony został nowy wodociąg, budujemy także chodnik do ścieżki rowerowej, podjazdy do posesji oraz miejsca postojowe.

 

Budowa na początku była uciążliwa, nie mieliśmy przez miesiąc dojazdu do posesji - mówi mieszkanka Danuta Ważna. Parkowaliśmy u rodziny na początku wsi. Teraz jest już lepiej. Bardzo się cieszymy z remontu. Do czerwca mają oddać odcinek od ścieżki rowerowej do krzyża.

 

Koszt przebudowy wyniesie 1,75 mln zł. Zakończenie prac jeszcze w tym roku.

 

Pin It