logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Kurów. Gmina remontuje drogi. Powiat nie.

przebudowa-drog-w-kurowieW Kurowie od pół roku trwa generalny remont czterech odcinków dróg gminnych. Prace potrwają do końca tego roku. Na przebudowę budżet Kołbaskowa wyda ponad 2 miliony złotych. Gorzej, a wręcz katastrofalnie, wygląda sytuacja na drodze powiatowej przebiegającej przez Kurów. Starostwo Powiatowe od lat nie wyremontowało tutaj ani jednego odcinka. W tegorocznym budżecie zarezerwowało tylko 200 tys zł na doraźne naprawy wszystkich dróg. Tak więc wystarczy jedynie na zasypanie dziur.

 

 

Tematem katastrofalnej nawierzchni drogi powiatowej Ustowo-Kurów-Siadło zajmowała się już nawet ogólnopolska stacja RMF FM. Media lokalne piszą o tym średnio raz w tygodniu. Od początku roku Starostwo Powiatowe w Policach nie przeprowadziło żadnej akcji naprawczej nawierzchni. Ostatni wóz zasypujący dziury widziany był tutaj w lipcu 2013.

 

Po drodze powiatowej w Kurowie to się wogóle nie jeździ, jest gorzej niż było - mówi Pani Anna z Kurowa. Po zimie nic nie zrobili. Najgorzej jest po zmroku lub kiedy pada deszcz. Nie raz byłam świadkiem jak kierowca albo uszkodził felgę albo urwał koło. Sąsiad miał wypadek przez te dziury, kierowcy jeżdżą slalomem. I nie daj Boże, żeby tragedia na drodze się nie zdarzyła. Przez ostatnie lata powiat nie zrobił nic. Za to gmina jak widać buduje. Pani Wójt się stara. Tu nie można się przyczepić. Mamy autobus, nową świetlice, zaraz będą drogi wyremontowane - dodaje na koniec Pani Anna.

 

Remont obejmuje budowę dróg i chodników, bezpiecznych zejść i umocnień skarp. Wybudowane zostaną podjazdy do posesji oraz rowy odprowadzające deszczówkę.

 

Zaczęli robić przed świętami Bożego Narodzenia - mówi Pani Mira, mieszkanka Kurowa. Prace nie są uciążliwe, mamy dostęp do posesji. Nic nie koliduje z dojazdem do domów. Czasami robotnicy coś przetną zdarzyła się awaria prądu i wody, ale dajemy radę.

 

Przewidywany termin zakończenia prac to 30 października 2014 - mówi Jarosław Sobkowski z firmy Elbud. Prace idą zgodnie z harmonogramem. Jedynie zimą mieliśmy krótkie przestoje z uwagi na mróz.

 

W górnej części Kurowa wyremontowano prawie 300m drogi plus 1000m2 placu. Aktualnie intensywne prace trwają na 400m odcinku zjazdowym w stronę rzeki. Na remont czeka jeszcze prawie 800 m odcinka wzdłuż rzeki. Przebudowę dróg gminnych w Kurowie za kwotę 2.380.374,16 zł za zlecenie UG Kołbaskowo wykonuje Konsorcjum "ELBUD" i "ELJOT" ze Szczecina.

 

Pin It