logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Lidl między Przecławiem a Warzymicami?

netto-lidl-biedronkaW połowie lutego Przedsiębiorstwo Multimar skierowało do gminy Kołbaskowo wniosek o wydanie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie pawilonu handlowego. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy chodzi o dyskont Lidl.

 

 

Na działce pomiędzy Hotelem Dworskim a firmą Ehrle inwestor zamierza wybudować pawilon handlowy o powierzchni do 1300 metrów kwadratowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

 

Projekt jest obecnie na etapie tzw. uzgodnień. Do gminy wpłynął wniosek o wydanie warunków zabudowy. Jeśli inwestycja spełniać będzie wymagane warunki ochrony środowiska, warunki wynikające z ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków, obsługi w zakresie infrastruktury technicznej oraz w zakresie komunikacji, wydana zostanie decyzja pozytywna, stanowiąca promesę dla wnioskowanej lokalizacji.

 

 

Problem mogą stanowić warunki dotyczące komunikacji. Teren na którym pawilon miałby powstać, posiada zjazd do drogi krajowej numer trzynaście. Konieczna jest jednak jego przebudowa. Zgodę na nią i określenie warunków technicznych tej przebudowy, musi wydać zarządca drogi czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zjazd powinien uwzględniać obecne obciążenie ruchu i zapewnić takie rozwiązanie, które nie pogorszy komunikacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym odcinku. Jeśli będzie zgoda GDDKiA inwestor wystąpi do Wydziału Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Policach o pozwolenie na budowę.

 

Tekst : Maciej Cieślik / Puls Przecławia nr 42