logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Ścieżka rowerowa i place zabaw do remontu !

plac-zabaw-do-remontuPozimowe porządki i remonty rozpoczęły się na dobre. Kilka placów zabaw w Przecławiu i Warzymicach jest w trakcie remontu. Wkrótce pojawią się tutaj nowe zabawki i urządzenia. Miejmy nadzieję, że kiedy będzie ciepło, nasze dzieci będą mogły bezpiecznie z nich korzystać. Kolejnego remontu doczekała się gminna ścieżka pieszo-rowerowa. Zlikwidowano nierówności oraz załatano ubytki i dziury. Tutaj też musi być bezpiecznie !

 

 

Każdy mieszkaniec Przecławia czy Warzymic może dostać się rowerem do centrum Szczecina. Ścieżka pieszo-rowerowa, bardzo popularna wśród mieszkańców, łączy się ze szczecińską ścieżką przy ulicy Cukrowej. Dbałość o jej bezpieczeństwo dla gminy Kołbaskowo priorytet. Jest szeroka, gładka, bez ubytków i oświetlona na całej długości. I taka ma pozostać. Wymaga jednak stałych nakładów, sprzątania, wykaszania zieleni. A od dwóch tygodni, na zlecenie gminy, trwają na niej prace brukarskie. Stan naszej części mocno kontrastuje ze stanem szczecińskiego kawałka. Tutaj łatwo wskazać gdzie jest granica gminy...

Mieszkańcy Osiedla Tęczowego w Warzymicach mają nowo-wyremontowany plac zabaw. Prace trwały przez prawie trzy miesiące. Koszt ponad 50.000 zł. Efekt ? Jak na zdjęciach poniżej. Remont zaczął się na początku lata - mówi Pani Ewa, mieszkanka Warzymic. Z przerwami trwał przez całe wakacje - to chyba najgorszy termin na remont. Teren nie został wyrównany, są dziury, w który zbierają się kałuże. Postawiono zabawki z wystającymi śrubami. Jeśli zdecydowano się już na gumowe maty - to powinni je położyć wszędzie - a nie tylko w kilku miejscach. Plac na osiedlu Tęczowym był długo zamknięty. Teraz też jest, Na furtce, wisi kartka, że korzystanie z placu przez mieszkańców innego osiedla grozi stuzłotową opłatą. Widać, że na osiedlu jest ktoś, kto bacznie będzie obserował i legitymował tutejsze dzieci. A miało być wesoło, bezpiecznie i beztrosko.

Nie mają szczęścia do porządnego placu zabaw mieszkańcy Przecławia z okolic Biedronki. Połamane ławki, dziurawe ogrodzenie, wystające druty, walające się śmieci. Plac zabaw wybudowała na terenie gminnym spółdzielnia Przecław Zielone-Pole. Teren był w wieloletniej dzierżawie od gminy.

Plac zabaw przy sklepie "Elsklepikos" w Przecławiu za kilkanaście dni zmieni się do niepoznania. Obecnie trwają prace przy budowie nowego placu dla najmłodszych dzieci - mówi nowy Prezes Spółdzielni "Przecław - Zielone Pole" Krzysztof Jura. Przewidywany termin oddania do użytku to druga połowa marca bieżącego roku. Obecnie usunięto prawie wszystkie elementy i wyrównano teren. Trwa malowanie i naprawa ogrodzenia.

Lepiej wygląda sytuacja na placu zabaw przy aptece. Ten teren należy do spółdzielni "Przecław". Zakupiliśmy już farby i odmalowujemy te urządzenia, które nadają się do dalszej eksploatacji - mówi Tomasz Kufel z SM "Przecław". Złożyliśmy zamówienie na nowe urządzenia, które uzupełnią plac zabaw znajdujący się na naszym terenie. Mają do nas dotrzeć w poniedziałek 10 marca i po tym dniu mają być montowane przez naszych konserwatorów. Na placu pojawią się cztery nowe ławki, konik, huśtawka wagowa i huśtawka podwójna. Producentem urządzeń jest firma "Buglo" z Koszalina.

Pora na ostatni plac, przy szkole podstawowej - obok boiska. Należy do gminy. W wyniku zeszłorocznej inspekcji bezpieczeństwa, zakwestionowano stan większości urządzeń - dlatego zostały usunięte. Mieszkańcy Przecławia na ostatnim zebraniu wiejskim przeznaczyli znaczną część funduszu sołeckiego na zakup nowych urządzeń. Właśnie na ten plac. Byłem wczoraj w Urzędzie Gminy - mówi sołtys Wojciech Woźniak. Poinformowano mnie, że wartość zamówienia przekroczy 12.000 euro i musi być rozpisany na to przetarg.

Oby remonty placów zabaw zakończyły się szybko, bo wiosna w tym roku zaczęła się bardzo wcześnie.

Pin It