logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Salon Nissan i KIA jeszcze w tym roku

polmotor-ustowoW Ustowie, w okolicach hotelu "Silver" rozpoczyna się budowa dwóch salonów samochodowych. Inwestorem jest "Polmotor", a wykonawcą robót - firma "Probud" ze Szczecina. Obok istniejących już w tej okolicy sześciu salonów samochodowych - otworzą się kolejne dwa. I to jeszcze w tym roku.

 

 

Inwestycja obejmuje budowę salonów KIA I Nissana - mówi Jan Przepłata z firmy Polmotor. Bedzie tam także serwis samochodwy, blacharnia, lakiernia oraz stacja diagnostyczna. Powierzchnia całkowita obiektu  to dokładnie 2089 m.kw. Przewidujemy termin zakończenia budowy pod koniec listopada tego roku.

Nowy salon firmy Polmotor to nowocześnie zaprojektowany obiekt posadowiony na działce o powierzchni 6000 m.kw. Bryła zbudowana jest głównie ze stali i szkła. Budynek będzie stał w górnej części działki. Inwestor pod koniec 2012 roku kupił od gminy Kołbaskowo działkę pod tą inwestycję. Drugą o połowę mniejszą nabyła firma Drewnikowski. Prawdopodobnie powstanie tutaj salon Citroena. Ustowo stało się już "zagłębiem samochodowym" Szczecina. W pozostałych salonach ulokowanych za hotelem Silver  można kupić auta marek : Ford, BMW, Mitsubishi, Hyundai, Suzuki oraz Mini.

W zasobach Kołbaskowa jest jeszcze wiele działek pod budownictwo przemysłowe i indywidualne. Gmina otwarta jest na inwestorów, przedsiębiorców oraz budownictwo prywatne. Dużym zainteresowaniem cieszą się także przetargi na działki budowlane w Warzymicach i Barnisławiu.  Wszystkie podzielone są na około 1000m2 i idealne nadają się pod budowę domu jednorodzinnego. Na przedsiębiorców czeka także 17ha w Rosówku i Kamieńcu oraz prawie 90ha w Barnisławiu i Kołbaskowie przy autostradzie A6. Przeznaczenie to głównie produkcja i usługi.

 

Pin It