logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Tu sprzedane, tam na sprzedaż - czyli co się (z)buduje.

tereny-anr-przeclaw-Przecław, Warzymice i okolice to od lat teren budowy. Powstają kolejne osiedla i obiekty. Z roku na rok przybywa mieszkańców i budynków. A tereny nieużytkowe z czasem znajdują swoich nabywców. Chociaż nie zawsze.

  

  

Teren pierwszej giełdy rolniczej w ekspresowym tempie zamienił się w hurtownie techniczno-instalacyjną. W rekordowym czasie 9 miesięcy powstała tu hala magazynowa z zapleczem biurowo-socjalnym i częścią ekspozycyjną. Tylko zamiast warzyw i owoców będzie można kupić tu artykuły przemysłowe, instalacyjne, sanitarne i grzewcze. Dokładnie 7 stycznia firma BIMS-PULS Szczecin przeprowadziła się do nowych pomieszczeń pod adresem Warzymice 200. Wg informacji udostępnionych prze wykonawcę prac - firmę Calbud - na terenie ponad trzech hektarów powstała hala o powierzchni 4 tys m2. Prace zrealizowane zostały bez żadnych zakłóceń i obiekt został wykonany przez nas w terminie umownym - informuje Maciej Pirczewski z firmy "Calbud". Do udzielania bardziej szczegółowych informacji na temat inwestycji, nie jesteśmy upoważnieni. Prosimy o kontakt z inwestorem - firmą "Bims-Plus". Wokół hali powstały także duże place manewrowe, miejsca postojowe oraz przebudowano sprzyżowanie z drogą krajową.

Pod koniec 2013 roku, Rada Gminy Kołbaskowo przystąpiła do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu Warzymice. Chodzi o tereny z tyłu hurtowni WKT, których właścicielem jest "Gryf Developer". Zlokalizowane są między osiedlem Kresy i Tęczowe Ogrody w Warzymicach oraz Hotelem "Dworski" w Przecławiu. Powstanie tam kolejne osiedle. Wprawdzie od przystąpienia do sporządzenia planu do realizacji inwestycji minie pewnie jeszcze wiele lat. Jednak patrząc na intensywnie rozwijające się budownictwo w gminie Kołbaskowo, należy stwierdzić, że w niedługim czasie zabudowane zostaną całe tereny pomiędzy Przecławiem a Warzymicami.

Zmienią się także tereny przyległe do gminy Kołbaskowo. Po prawie dziesięciu latach znalazł się nabywca na część gruntu po Cukrowni Szczecin. Nabywcą jest deweloper - firma Alsecco, która planuje tutaj zbudować osiedle mieszkaniowe, wraz z biurami, usługami i być może hotelem. Szczegółowe plany przyszłego osiedla poznamy w połowie tego roku. Wiadomo już, że stary budynek fabryczny nie zostanie zburzony, gdyż jest on objęty ochroną konserwatorską. Na terenie cukrowni wciąż jeszcze jest ponad 20 hektarów niezabudowanej powierzchni, która czeka na kolejnego nabywcę.

Popada w ruinę teren po byłej stali paliw HL. Przylegające do Warzymic i Rajkowa wojskowe budynki mają już powybijane szyby i wyłamane drzwi. I robi się tam niebezpiecznie - szczególnie po zmroku. Niestety na adres portalu nie otrzymaliśmy od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Szczecinie informacji na temat tego terenu, jego przeznaczenia czy planów sprzedaży.

Na sprzedaż od trzech lat są ogromne tereny vis-a-vis osiedla "Zielone Pole". To grunty położone pomiędzy kompleksem szklarniowym a ogrodami działkowymi w Przecławiu. Właścicielem jest Agencja Nieruchomości Rolnych. Ostatni przetarg odbył się w kwietniu 2013 roku. Potencjalnych inwestorów nie zachęciła również propozycja rozłożenia ceny sprzedaży działek na raty. Teren nieruchomości przeznaczony jest na zabudowę przemysłową, produkcyjno-usługową lub magazynową. Obszar składa się z dziesięciu nieruchomości o zróżnicowanych powierzchniach od 0,9 do 11 ha - mówi Ewa Pieńkowska z oddziału Terenowego ANRw Szczecinie. Średnia cena wywoławcza metra kwadratowego wynosiła 215 zł. Oddział wznowi sprzedaż działek położonych w Przecławiu w pierwszym kwartale 2014 roku. Niemniej jednak nie będzie kontynuowana sprzedaż dziesięciu działek jednocześnie. Do sprzedaży przeznaczyliśmy najatrakcyjniej położone. Obecnie są na etapie wyceny. W ofercie ANR jeszcze w tym roku, winny się znaleźć działki położone po prawej stronie za stacją paliw "Bobryk", jadąc w kierunku Kołbaskowa

Być może wkrótce znajdzie się nabywca na przecławski "Mex-Market". Wystawiamy go ponownie na sprzedaż - mówi M. Schwarz, wójt gminy. Ten drugi przetarg umożliwia potem negocjację i obniżenie ceny. Zainteresowanie nieruchomością było, ale po obejrzeniu dokładnym budynku, potencjalni nabywcy stwierdzili, że jest zbyt zdewastowany za taka cenę. Możemy wydać warunki zabudowy takie jakie będą konieczne inwestorowi. To może być handel, usługi. Może powstać większy sklep czy dyskont typu "Lidl". Pierwotnie nieruchomość wystawiono za 680 tys zł.

 

Pin It