logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Lodowisko jest dla wszystkich...

lodowisko-przeclaw-Od kilku dni w Przecławiu mamy lodowisko. Na kawałek placu w okolicy skalniaka, wylano trochę wody, chwyciły mrozy i dzieci mają frajdę. Na pomysł wpadli włodarze SM "Przecław" - Tomasz Kufel i Konrad Zygar. Nie obeszło się jednak bez zgrzytu ze strony drugiej spółdzielni. Bo przecież lodowisko powstało częściowo na terenie "SM Przecław Zielone-Pole".

 

 


A zaczęło się w sobotę 25 stycznia, przygotowano teren, wylano wodę. W nocy znów był spory mróz i powstało lodowisko. Jest fajnie - mówi ośmioletni Kuba - ja jeżdżę na łyżwach. Niektórzy ślizgają się na butach. Będziemy przychodzić tu codziennie. Największą frajdę mają dzieci. Do tej pory niewielka oblodzona górka przy aptece powodowała wiele wypadków. Tej zimy zdarzyły się już upadki na głowę i podejrzenia o wstrząśnienie mózgu. Na lodowisku ma być bezpiecznie. Teren jest prowizorycznie ogrodzony. Jest też regulamin użytkowania.

Lodowisko jest dla wszystkich - mówi T. Kufel. Dla mieszkańców i dzieci wszystkich osiedli. Nie tylko SM "Przecław". Zaraz po weekendzie, w poniedziałek dostałem oficjalny list od nowych prezesów "Zielonego Pola". Że częściowo ingerujemy w ich nieruchomość, że powinniśmy mieć pisemną zgodę i że przejmujemy pełną odpowiedzialność za wybudowanie tymczasowego lodowiska bez ich zgody.

Lodowisko to też temat przecławskiego forum. Tu też nie wszystkim podoba się inicjatywa spółdzielców. Dominują jednak pozytywne wypowiedzi : "Kręćmy kółka, róbmy ślizgi na lodowisku :P - pisze "Zezem". Fajnie, że komuś chciało się coś chcieć. Ta dawka ruchu to baza dla dobrego samopoczucia i pozytywnej, życiowej energii dla tych dużych i tych małych -t uż pod nosem. A malkontenci niech zakopią się pod kocykami w fotelach i oglądają kolejny odcinek serialu"

Faktem jest, że niewielka część lodowiska znalazła się na terenie SM "Przecław -Zielone Pole". Granica między spółdzielniami przebiega właśnie przez plac "przy skalniaku". Do tej pory prawie nikt nie zwracał na to uwagi. Spółdzielnie przez 18 lat działały razem. Teraz są po rozwodzie. Miejmy nadzieję, że nie pokłócą się jak "Kargul z Pawlakiem" i nie zaczną budować płotów.

Pin It