logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Uroczyste otwarcie świetlicy w Stobnie

otwarcie-w-stobnieKończący się rok 2013 w gminie Kołbaskowo można śmiało nazwać "rokiem świetlic środowiskowych". Wiosną oddano do użytku nowe budynki w Kurowie i Siadle Górnym. Latem swoje podwoje otworzyła dla mieszkańców nowa świetlica w Moczyłach. Jesienią wyremontowano obiekt w Bobolinie. A wczoraj uroczyście przecięto wstęgę w Stobnie.

 

 

Wiem, że czekaliście na świetlicę ładnych parę lat - powiedziała podczas otwarcia Małgorzata Schwarz - tym bardziej jest mi miło, że możemy sie tu spotkać i dziś uroczyście ją otworzyć. Mam nadzieję że obiekt będzie się Wam podobać i będzie to miejsce gdzie nie tylko dzieci, ale również młodzież, dorośli i seniorzy będą mogli tutaj miło spędzić czas. Dziękuję wielu osobom, które zaangażowały się w powstanie tego obiektu, Apolonii, Jasiowi, radnym, którzy zagłosowali za sfinansowaniem tej inwestycji z budżetu. Przypomnę, że środki na budowę świetlicy pochodzą wyłącznie z budżetu gminy Kołbaskowo.

Do niedawna wielu mieszkańców Stobna nie wierzyło w ogóle, że taki obiekt kiedykolwiek powstanie. Dla mniejszych miejscowości łatwiej jest o pozyskanie środków unijnych. Większość tegorocznych świetlic powstała w ramach Unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pozwala on na realizację tego typu inwestycji w miejscowościach do 500 mieszkańców. Niestety w Stobnie mieszka ich więcej - dlatego koszty budowy świetlicy w całości pokryto z budżetu Gminy.

Rok temu na dożynkach, założyłem się z Panią Wójt, o dobry napój wyskokowy, że świetlicy nie będzie w 2013 - mówi mieszkaniec Stobna Jan Śnieg. Bo od wielu lat tylko obiecywano, a po wyborach nikt słowa nie dotrzymywał. I tak za każdym razem. I kiedy zaczęto budowę, to mi sąsiadki mówiły, że chyba zakład przegram, bo budowa idzie jak burza i chyba otworzą jeszcze w starym roku. I muszę powiedzieć, że jest mi niezmiernie miło, że ten zakład przegrałem.

Mieszkańcy, w dniu otwarcia, zorganizowali poczęstunek dla gości oraz oprawę artystyczną. Przed publicznością wystąpiła grupa artystyczna ze szkoły w Będargowie. Dzieci wykonały własnoręcznie kolorowe serca, które na koniec przedstawienia wręczyły kilku osobom w formie podziękowania za pomyślną realizację tej inwestycji.

W gminnych świetlicach nie ma komputerów, telewizorów czy konsol do gry. Są za to zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne czy językowe. Każdy z obiektów zatrudnia opiekuna, który pomoże dzieciom w odrabianiu lekcji. To także miejsce dla starszych i dorosłych mieszkańców, odbywają się tam zebrania wiejskie, warsztaty decoupage czy imprezy okolicznościowe. A co się dzieje w nich na co dzień ? Poniżej kilka linków do stron www na których można śledzić aktualności:

Świetlica w Będargowie - www.swietlica-bedargowo.info
Świetlica w Kurowie - www.facebook.com/swietlica.kurow
Świetlica w Kołbaskowie - https://www.facebook.com/pages/...fref=ts

Pin It