logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Pierwszy krok do obwodnicy Przecławia

Obwodnica-Przeclawia-i-WarzymicOd kilku lat mówi się o konieczności powstania drogi z Ronda Hakena do Autostrady A6. Przebiegająca obecnie przez Warzymice i Przecław droga krajowa nr 13 jest wyjątkowo zatłoczona. Narzekają okoliczni mieszkańcy, kierowcy i piesi. To droga łącząca Berlin ze Szczecinem, dojazd do autostrady A6 i drogi ekspresowej S3. To także ulubiony skrót dla mieszkańców Gryfina, którzy dojeżdżają do Szczecina przez Mescherin i Rosówek.

 

 

Udało nam się wynegocjować z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, że najpierw powstanie pierwszy kilometr od ronda Hakena - mówi Wójt Małgorzata Schwarz. Będzie to na razie droga kategorii gminnej. Z tym związane jest nabycie nieruchomości, które będą pod tą drogę zajęte. W pierwszej kolejności powstanie odcinek jednokilometrowy, który skomunikuje centrum handlowe "Auchan" i zapewni możliwość uruchomienia terenów inwestycyjnych leżących przy tym centrum handlowym. Pozwoli także na dalszą rozbudowę centrum handlowego oraz uwolnienie terenów pod inwestycje leżących przy nowej drodze tranzytowej na terenie gminy Kołbaskowo.

Na ostatniej sesji radni gminy podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości niezbędnych do realizacji inwestycji pod nazwą "budowa drogi krajowej nr 13 na odcinku Rondo Hakena - węzeł Kołbaskowo - obwodnica Kołbaskowo". Całość planowanej inwestycji będzie podzielona na trzy etapy :
Etap 1 - od Ronda Hakena do zjazdu do centrum handlowego
Etap 2 - od zjazdu do centrum handlowego do włączenia w istniejącą drogę krajową nr 13
Etap 3 - od włączenia w istniejącą drogę krajową nr 13 do węzła Kołbaskowo (z węzłem)

Całość projektowanej drogi będzie mieć 4,5 kilometra. Gmina ma już inwestora, który wybuduje pierwszy kilometr. Są już kolejni inwestorzy zainteresowani partycypowaniem w kosztach budowy, nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów. Mam nadzieję że pojawią się następni. Realizacja tej inwestycji stanowić będzie długo wyczekiwaną obwodnicę Przecławia i Warzymic - dodaje na koniec M. Schwarz.

obwodnica-przeclawia-1

Obwodnica Przecławia i Warzymic

Pin It