logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Zapraszamy na I Kołbaskowskie Spotkania Historyczne

ISpotkanieHistoryczne-W najbliższą środę, 2 października, zapraszamy na I Kołbaskowskie Spotkania Historyczne. Gośćmi specjalnymi będą prof. Radosław Gaziński oraz dr Marek Łuczak. Środowy wieczór historyczny będzie połączony z autorską promocją niedawno wydanej książki pt. "Gotyckie Kościoły Gminy Kołbaskowo". Spotkanie odbędzie się w auli gimnazjum o godz. 18.00.
 

 

 

Wydarzenie to podzielone będzie na dwie części. W pierwszej prof. Radosław Gaziński przedstawi wykład dotyczący herbu Gminy Kołbaskowo. Druga część poświęcona będzie dziedzictwu historycznemu naszej gminy, jakim są gotyckie budowle sakralne. Temat ten omówi dr Marek Łuczak - autor wydanej w bieżącym roku przy udziale Gminy Kołbaskowo książki pt. "Gotyckie Kościoły Gminy Kołbaskowo". Jest to kolejna, dotycząca naszej Gminy, pozycja tego autora.

Dr. Marek Łuczak jest doktorem historii, policjantem i prezesem Pomorskiego Towarzystwa Historycznego. To także autor ponad trzydziestu książek oraz licznych artykułów o historii i zabytkach Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. Zawodowo zajmuje się także jako koordynator wojewódzki ds. przestępstw przeciwko dziedzictwu narodowemu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

 

ISpotkanieHistoryczne