logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Oczyszczalnia będzie na czas.

oczyszczalnia-bedzie-na-czasTrwa rozbudowa oczyszczalni ścieków w Przecławiu. Obecnie działająca była już kompletnie niewydolna. To obecnie największa inwestycja Gminy Kołbaskowo. Początkowy kosztorys opiewał na 12 mln zł, w wyniku postępowania przetargowego wybrano ofertę firmy "Skanska" na 7,6 mln zł. Wg wykonawcy prace idą zgodnie z harmonogramem.

 

 


Inwestycja w Przecławiu polega na rozbudowie istniejącej oczyszczalni ścieków komunalnych. Obecnie oczyszczalnia posiada obecnie przepustowość średnią 1350 m3/d, docelowo po rozbudowie będzie posiadała przepustowość średnio 2700 m3/d. Rozbudowa oczyszczalni jest konieczna w związku z podwojeniem liczby mieszkańców Przecławia i okolic. W ciągu ostatnich dziesięciu lat miejscowości gminy intensywnie się rozrosły. Obecna jej niska przepustowość uniemożliwia przyłączenie nowych grup odbiorców.

Prace przebiegają zgodnie z planem - mówi Patrycja Wilińska z firmy "Skanska". Zakres robót wykonywanych przez naszą firmę obejmuje wykonanie bliźniaczego ciągu w stosunku do istniejącego, na który składają się m.in. reaktory biologiczne, osadnik wtórny, piaskownik, oraz remont istniejącego ciągu technologicznego m.in. kratowni, wymiana prasy i innych urządzeń. Termin zakończenia prac przypada na  luty 2014.

Przeprowadzono już rozbiórkę budynku magazynowo-warsztatowego. Obecnie wykonawca zajmie się przebudową i rozbudową: kratowni, stacji mechanicznego odwadniania osadów, pompowni osadu, rozdzielni elektrycznej oraz budynku garażowo-magazynowego. W ramach przebudowy powstają także nowe obiekty inżynierskie, jak: reaktor biologiczny, kanał dopływowy, piaskownik wirowy, przepompownia ścieków oczyszczonych dla potrzeb technologicznych i komora pomiarowa ścieków oczyszczonych.

Poprawiony zostanie także dojazd do obiektu oraz drogi wewnętrzne.

 

Pin It