logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Dzieci na wakacjach. W szkołach remonty.

szkola-bedargowo-Wraz z ostatnim dzwonkiem w szkołach, rozpoczęły się wakacje. W prawie wszystkich gminnych placówkach oświatowych zaplanowano mniejsze i większe remonty. Wakacje to najlepszy czas na przeprowadzenie takich prac. Wszystko musi być gotowe na przybycie uczniów 2 września.

 

 

 

Największą inwestycję zaplanowano w Będargowie. W tutejszej szkole podstawowej przeprowadzona zostanie druga część termomodernizacji. Wcześniej wymieniono już stolarkę okienną i drzwiową. W te wakacje roku docieplone zostaną ściany zewnętrzne i wykonany zostanie remont dachu. Na całość inwestycji w budżecie gminy przygotowano 1,2 mln zł. W tym roku zadanie miało być dofinansowane kwotą 200 tys. zł ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednak w wyniku decyzji Starosty i przyznania Gminie symbolicznej kwoty - w tym roku prawie całość zadania ostatecznie sfinansuje Kołbaskowo.

W szkole podstawowej w Przecławiu odmalowane zostaną korytarze i klatki schodowe. Niby niewiele - ale to ponad 2000m2 powierzchni do pomalowania farbą natryskową i emulsyjną.

Większy remont czeka Zespół Placówek Oświatowych w Kołbaskowie. W tamtejszym przedszkolu wyremontowany zostanie korytarz i położona zostanie elastyczna podłoga. Remontu też doczeka się toaleta. W wyniku rozstrzygniętego przetargu, prace za 123 tys zł wykona Firma "AB Grzegorz Biel" z Gryfina.

Jedynie w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu nie będzie remontów. Budynek jest nowy i służy młodzieży dopiero niecały rok.