logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Kolejne mieszkania socjalne powstaną w Rosówku

rosowek-mieszkania-socjalneW przygranicznym Rosówku zamieszka niedługo prawie stu mieszkańców. To dość dużo, ponieważ obecnie, w tej jednej z najmniejszych wsi, zamieszkuje obecnie... 5 rodzin. Rozpoczęła się właśnie procedura wyłaniania wykonawcy, który przebuduje budynek służb granicznych na 29 mieszkań socjalnych. A zapotrzebowanie na tego typu lokale jest ogromne. Niedawno oddano 24 mieszkania socjalne w Kołbaskowie.  Podań o przydział było prawie dziesięć razy więcej.

 

Po zmianie granic Unii Europejskiej i wejściu naszego kraju do strefy Schengen, budynki służb granicznych w Rosówku opustoszały. Ostatecznie zostały przejęte przez gminę z planem udostępnienia ich najbardziej potrzebującym mieszkańcom. Na początku czerwca poznamy firmę, która wykona kolejną inwestycje gminy Kołbaskowo pod nazwą "Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku biurowego służb granicznych na budynek wielorodzinny z lokalami mieszkalnymi w Rosówku nr 17". W budżecie na lata 2013/14 zarezerwowano na realizacje tego zadania 2,2 mln zł

Budynek po straży granicznej ma prawie sto metrów długości. Od strony technicznej jest w dość dobrym stanie. Na parterze zaprojektowano 29 lokali mieszkalnych oraz 6 wejść. Będzie także lokal dla niepełnosprawnych oraz odpowiedni podjazd dla osób na wózkach. W podpiwniczonej części budynku powstanie kotłownia, wózkarnia, suszarnia i inne pomieszczenia gospodarcze.

Zakres planowanej inwestycji obejmuje:
- Rozbiórki istniejących ścian wewnętrznych, instalacji wewnętrznych i innych elementów budynku,
- Roboty budowlane związane z przebudowa budynku na 29 lokali mieszkalnych,
- Wykonanie wewnętrznych i zewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych,
- Roboty remontowo-naprawcze nawierzchni utwardzonych i zewnętrznych elementów budynku,
- Przebudowa i remont elementów zagospodarowania terenu z budową podjazdu dla niepełnosprawnych
- Przebudowa i remont elewacji budynku

Inwestycja ma 40% wsparcie funduszy zewnętrznych.

2013-06-11

W wyniku ogłoszonego przetargu, zadanie za kwotę 1.403.726,68 zł wykona Przedsiębiorstwo "KPRB" ze Stargardu Szczecińskiego.

 

Pin It