logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Warzymice coraz bliżej chodnika

przetarg-na-chodnikOgłoszono już przetarg na budowę chodnika w Warzymicach. Starostwo Powiatowe w Policach pod koniec kwietnia ogłosi, która firma zbuduje 1,4km chodnika oraz przebuduje kanalizację deszczową. Do współfinansowania zadania dołączyła się gmina Kołbaskowo. Na tą inwestycje mieszkańcy wsi czekali wiele lat.

 

 

Ogłoszony przetarg nosi nazwę : "Przebudowa drogi powiatowej nr 3920Z Dołuje-Przecław poprzez budowę chodnika wraz z kanalizacją deszczową w Warzymiacach". W ramach zadania zostanie zbudowane 1400m chodnika wraz z budową kanalizacji deszczowej o długości 960m. Zakres inwestycji obejmuje:
1) roboty przygotowawcze;
2) wycinkę kolidujących drzew i krzewów;
3) wykonanie robót rozbiórkowych;
4) wykonanie robót odtworzenia nawierzchni na drogach powiatowych - roboty bitumiczne tylko na odtworzeniu nawierzchni po wykonaniu kanalizacji deszczowej;
5) korektę istniejących skrzyżowań z drogami bocznymi;
6) budowę, przebudowę lub remont istniejących zjazdów;
7) remont lub wykonanie nowych krawężników i chodników;
8) wykonanie odwodnienia w sposób powierzchniowy oraz poprzez budowę kanalizacji deszczowej;
9) wyprofilowanie i obsianie mieszanką traw terenów zielonych.

Dodatkowo powstaną także dwie podwyższone platformy spowalniające ruch na drodze oraz barierki i balustrady chodnika oddzielające pieszych od ruchu samochodowego. Zakres inwestycji nie będzie obejmować, budowy zatok autobusowych, budowy elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, budowy chodnika na terenie należącym do PKP, oraz wykonania oznakowania poziomego

Temat chodnika sięga wielu lat wstecz - mówi sołtys Warzymic Zbigniew Szczuplak. Po licznych naszych interwencjach i monitach w Starostwie Powiatowym oraz dzięki pomocy Urzędu Gminy w Kołbaskowie i mediów udało się inwestycję doprowadzić do skutku. Na dzień dzisiejszy ogłoszony jest przetarg na wykonanie prac i czekamy na rozstrzygnięcie przetargu 29 maja.

Osobiście bardzo się cieszę, że chodnik w końcu powstanie i poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników ruchu drogowego w tym obszarze a także estetyka bardzo uroczej wsi naszej gminy - mówi radna powiatowa Iza Wesołowska-Kośmider. Budowa  tego chodnika to przede wszystkim sukces mieszkańców Warzymic. Od lat prosili o jego budowę, występowali z petycjami i organizowali spotkania z przedstawicielami władz lokalnych oraz nagłaśniali sprawę w mediach. Z mojej strony zawsze mogli liczyć na wsparcie i na to że będę ich głosem na posiedzeniach Rady Powiatu. Myślę że obecność rady sołeckiej na grudniowej sesji Rady Powiatu w Policach bardzo nam wszystkim pomogła w realizacji tego przedsięwzięcia, ponieważ wnioski, które składałam od kilku lat do Zarządu z prośbą o budowę tego chodnika nie były w ogóle  brane pod uwagę  przy planowaniu budżetu a ostatni wręcz  został odrzucony w głosowaniu. Nie mniej jednak padła wówczas ustna obietnica, że środki finansowe znajdą się w trakcie roku 2013 jeśli Gmina Kołbaskowo dołoży się do inwestycji. Na szczęście Wójt wraz z  Radą  Gminy Kołbaskowo zadecydowała o przyznaniu pomocy finansowej Powiatowi Polickiemu w wysokości 1 mln. zł. Gdyby tych pieniędzy nie dołożono z gminnej kasy to pewnie mieszkańcy Warzymic musieliby czekać kolejne kilka lat na chodnik, ponieważ całkowity koszt inwestycji oszacowano prawie na 2,5 mln zł - dodaje na koniec I. Wesołowska-Kośmider.

Oddanie inwestycji zaplanowano na 15 października 2013. Zadanie nie jest współfinansowane ze środków UE.

 

Fot : G. Smolicz, M. Szczuplak oraz materiały Starostwa Powiatowego w Policach

Pin It