logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Remont świetlicy w Bobolinie. Budowa w Stobnie.

bobolin-remont-swietlicyRok 2013 w gminie Kołbaskowo będzie można chyba nazwać "rokiem świetlic środowiskowych". Właśnie rozpoczęto remont generalny obiektu w Bobolinie, a za kilka dni poznamy wykonawcę, który zbuduje zupełnie nową świetlicę w Stobnie. I to wszystko jeszcze w tym roku.

 

 

 

Świetlica w Bobolinie już od dawna wymagała pilnego remontu. Właśnie przystąpiono do realizacji zadania pod nazwą "Przebudowy wnętrza oraz remont budynku świetlicy wiejskiej w Bobolinie na działce nr 30/4". Trwają już roboty rozbiórkowe, wykonana będzie izolacja termiczna od wewnątrz budynku oraz wydzielenie nowego węzła sanitarnego. Powstanie kotłownia na paliwo stałe, wybudowane zostaną nowe kominy. Świetlica wzbogaci się o nowe okna, drzwi, parapety oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.
Szczegółowa lista prac do przeprowadzenia jest długa - budynek, wg specyfikacji przetargowej, będzie remontowany przez prawie pół roku. Prace na miejscu wykonuje już firma F.B.U. "Kwadra" - Waldemar Kapella ze Szczecina - ta sama która wybudowała przed terminem obiekt w Moczyłach. Czy uda się skrócić prace w Bobolinie o kilka tygodni ? To byłaby dobra wiadomość dla młodych mieszkańców - którzy obecnie mają świetlicę zamkniętą do odwołania.

 

Stobno, to jedna z największych miejscowości gminnych. Od zawsze bez świetlicy. Dzieci spędzają najczęściej czas gromadząc się na niewielkim placu zabaw czy sąsiadującym boisku. A spacery wzdłuż ruchliwej drogi nie należą do najbezpieczniejszej formy spędzania czasu. W połowie 2011 roku i z dofinansowaniem gminnym, ruszyła tu linia autobusowa nr 88. Teraz czas na budowę świetlicy środowiskowej. Powstanie ona na działce 184/33 między boiskiem a placem zabaw. To będzie budynek jednokondygnacyjny o powierzchni 210m2 i kubaturze 1165m3. Przetarg na budowę już się zakończył, niedługo na stronie www.bip.kolbaskowo.pl ogłoszona zostanie zwycięska firma.

 

Pin It