logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Rysujemy mapę Przecławia, Warzymic i okolic

rysujemy-mape-przeclawiaOd niedawna firma google udostępniła polskim użytkownikom możliwość aktualizacji map w serwisie Google Maps. Ze względu na dynamiczny rozwój naszych okolic, powstawanie nowych osiedli i ulic - obecne mapy tego serwisu dotyczące Przecławia i okolic są  mało aktualne. Obecnie my, mieszkańcy-internauci , mamy możliwość pokazania całemu światu, że nasze okolice są nie tylko jedną wielką zieloną plamą na mapie.

 

 

Nikt tak nie zna dobrze budynków, ulic czy osiedli niż mieszkańcy, którzy zamieszkują w tej okolicy. Kilka miesięcy temu największy serwis map na świecie pozwolił swoim polskim użytkownikom na korygowanie oraz poprawianie map. Do tej pory Google sam aktualizował mapy Polski. W przypadku naszych osiedli niestety nie wyglądało to najlepiej. Teraz możemy to poprawić.

Za pomocą kreatora mapmaker w serwisie google - pod adresem www.google.com/mapmaker możemy dodać nowe miejsce (np. szkołę, sklep, punkt usługowy, itp.), narysować linię (ścieżkę rowerową, drogę), a nawet kształty (budynki, jezioro, granice osiedla). Możemy też sprawdzić poprawność obiektów naniesionych przez innych użytkowników. Nasze zmiany będą musiały być zweryfikowane i potwierdzone przez administratorów.

Cały interfejs programu googlemaker jest napisany w języku polskim i nie powinien sprawić kłopotu zwykłemu użytkownikowi internetu. Po zalogowaniu na stronę, w kilkanaście minut udało się "narysować" gimnazjum, zlokalizować pocztę, skorygować i nazwać ulicę "Pod Zodiakiem". Ale lista braków i pomyłek jest duża. Przykładowo "Biedronkę" zlokalizowano w miejscu hurtowni budowlanej w Warzymicach, a spedycję "Opek" na terenie "Rolhurtu" zamiast przy ul. Kasztanowej. Uzupełnianie danych w googlemaps to także możliwość bezpłatnej reklamy dla sklepów, usługodawców. Przykładowo w Przecławiu mamy pięć gabinetów stomatologicznych a na mapach google żadnego.

Na koniec jeszcze jeden pomocny link - www.kolbaskowo.punktyadresowe.pl - pod tym adresem Gmina Kołbaskowo niedawno zakończyła wdrożenie map geodezyjnych oraz urzędowej bazy ewidencji miejscowości, ulic i adresów zgodnie z obowiązującymi przepisami w serwisie iMPA. Obecnie możemy tam wielkości i numery działek, nazwy ulic, prawidłową numerację budynków - wszystko to może być pomocne dla aktualizacji map w google.