logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zakończono remonty przychodni w Przecławiu

salus-po-remoncieW ciagu ostatnich 6 miesięcy wyremontowano gruntownie dwie przychodnie w Przecławiu. Najpierw Niepubliczny ZOZ doktora Wojciecha Żulińskiego oraz w czasie tegorocznych wakacji Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Salus". Środki na oba remonty pochodziły z budżetu Gminy Kołbaskowo.

 

 

 

Przychodnia-Dr-ZulinskiegoW działającej obecnie pod nazwą przychodni Akademia Zdrowia Przychodnia Medycyny Rodzinnej S.C. prowadzone są trzy praktyki lekarskie: Niepubliczny ZOZ doktora Wojciecha Żulińskiego, stomatologiczna Krystyny Woźniak oraz ginekologiczna Bogusława Tarnowskiego. Już od wejścia widać kolosalną zmianę. Wymienione zostały płytki na posadzce - teraz podłogi dostosowane są do wymogów Sanepidu. Przebudowana została rejestracja, wymalowano ściany.

Pracuję tutaj od 1997 roku, kiedy Ośrodek Zdrowia został przeniesiony do Przecławia z Będargowa. To pierwszy remont od 14 lat. Poza wymianą podłogi poprawiony został sufit, na którym dotąd było wiele pęknięć. Przystosowaliśmy też toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na wszystkie prace mamy trzyletni okres gwarancji - mówi doktor Żuliński. Z własnych środków zakupiliśmy krzesełka, przebudowaliśmy rejestrację. Zainwestowaliśmy w ładne obrazki na ścianie. Wykonała je nasza pacjentka Krystyna Korczak. Zakupiliśmy nowe meble. 

Remont zaplanowany na dwa miesiące przedłużył się do trzech. Kolejne etapy były jednak tak zaplanowane aby możliwe było przyjmowanie pacjentów. Ci wykazali dużą cierpliwość i teraz też cieszą się z nowego wyglądu gabinetów, poczekalni i toalet.

Chciałbym podziękować doktor Balińskiej, za to, że nasi pacjenci mogli przechodzić przez jej przychodnię. Również za to, że na czas remontu w jej przychodni było czynne nasze laboratorium. Odwdzięczę się na pewno kiedy, będzie remont przychodni SALUS. Zakończony remont to jeden powód do radości. Drugi to fakt, że koleżanka Weronika Wichrowska, pracująca z nami od trzech lat, niedawno zdała w Warszawie egzamin na specjalizację z medycyny rodzinnej z trzecim wynikiem w Polsce - mówi W.Żuliński.

 

Przychodnia-salusNiepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Salus" w Przecławiu prowadzi działalność od dwunastu lat. Od kwietnia do połowy lipca dzięki pomocy uzyskanej z gminy przeprowadzany był generalny remont Przychodni Medycyny Rodzinnej Salus. Zakres prac był dość duży. Przebudowane zostały: gabinet zabiegowy i rejestracja, odnowiono i upiększono pozostałe pomieszczenia. Wymieniona została część posadzek i punktów oświetleniowych. Całkowicie przebudowano toaletę dla pacjentów, przystosowując ją do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przez lata wykonywaliśmy drobne, konieczne naprawy. Ten remont jest pierwszym od początku istnienia przychodni i wszyscy wiemy, że był już absolutnie konieczny. Udało się go przeprowadzić dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu gminy, za co chciałabym podziękować obecnej tu pani wójt Małgorzacie Schwarz - powiedziała Sylwia Napiontek-Balińska podczas nieoficjalnego otwarcia przychodni po remoncie - Za pieniądze otrzymane z gminy mogliśmy znacznie poszerzyć zakres prac. Przychodnia wygląda teraz całkiem inaczej a pacjenci są pod ogromnym wrażeniem zmian.

Salus po remoncie spełnia wszelkie wymogi stawiane zakładom opieki medycznej zarówno pod względem opieki medycznej jak i wyposażenia. Do dyspozycji pacjentów jest: EKG, USG, spirometr, aparat do pomiaru glukozy, aparat do pomiaru hemoglobiny glikozylowanej, cholesterolu, oraz urządzenie do badania moczu przesiewowe. W przychodni można oznaczać poziomu CRP - białka które się podnosi w stanach zapalnych - dzięki któremu można ograniczyć niepotrzebne stosowanie antybiotyków.

W Salusie pracuje troje lekarzy, prywatnie przyjmuje też psychiatra środowiskowy z dużym doświadczeniem. Nieodpłatnie skorzystać można z usług psychologów i pedagogów oraz porad prawnika, finansowanych częściowo przez SOS dla Rodziny i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Raz w miesiącu konsultacji udziela kardiolog. W skład zespołu wchodzi doświadczona położna oraz pielęgniarki o bardzo wysokich kwalifikacjach.

 

Tekst i foto : Dorota Trzebińska "Puls Przecławia"

Pin It