logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Prawie idealny remont Biedronki

prawie-idealny-remont-biedronki6 września punktualnie o godzinie 7:00 otworzono wyremontowaną "Biedronkę". Zakończył się całkowity i generalny remont sklepu łącznie z infrastrukturą zewnętrzną. W lipcu zapowiadano, że sklep będzie nieczynny przez 6 tygodni - budowlańcy się jednak sprężyli i dyskont został otwarty po 5 tygodniach. Tempo pracy było wyjątkowo szybkie - wiadomo w handlu każdy dzień to poważny pieniądz.

 

 

Nowa "Biedronka" poza konstrukcją stalową jest cała nowa, od podłóg, przez ściany i elewację aż po dach. Nowe kasy, lady, meble, wyposażenie - wszystko lśni nowością i czystością. Przybyło kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni handlowej kosztem pomniejszenia magazynu i likwidacji pomieszczenia kierownika. Na tyłach sklepu dobudowano zaplecze gospodarcze oraz pomieszczenia dla pracowników. Na zewnątrz sklepu całkowicie wymieniono kostkę brukową. Zniknęły wkońcu zdezelowane i dziurawe płyty betonowe przy wjeździe do sklepu.

Nie ma co ukrywać, dyskont od 6 lat cieszy się dużą popularnością wśród nie tylko lokalnej społeczności. Chętnie kupują tu także przyjezdni - mieszkańcy Szczecina, Gryfina i innych miejscowości. W pierwszym dniu otwarcia kolejki zadziwiły pewnie niejednego z kupujących, na parkingu brakowało wolnych miejsc postojowych. Z okazji otwarcia przez tydzień w sklepie obniżono cen produktów - które przyciągnęły wielu klientów.

I wszystko byłoby w porządku - zadowoleni klienci z nowego sklepu, pracowici budowlańcy którzy uwinęli się ekspresowo oraz uśmiechnięci dyrektorzy z Kostrzynia obecni na otwarciu. Niewielu jednak zauważyło, iż ciężki sprzęt budowlany wielokrotnie poruszał się po chodniku i ścieżce rowerowej. Ułożona i na bieżąco remontowana ścieżka spacerowo rowerowa wzdłuż drogi krajowej 13 pozapadała się w kilku miejscach.

Vis-a-vis wejścia do sklepu, przy studzience kanalizacyjnej w chodniku, widać że zapadł się chodnik, a przy wyłazie opiera się tylko na studni. Podobnie sprawa wygląda w okolicach "kuraka", gdzie ciężkie pojazdy wjeżdżały i zawracały. Od strony oczyszczalni ścieków koparki i inne pojazdy uszkodziły betonowe krawędzie.

Proszę o interwencje w sprawie zniszczonego chodnika, który się zapadł poprzez jeżdżenie ciężkim sprzętem przez budowlańców Biedronki. Taka duża sieć powinna znaleźć pieniążki na naprawienie tego chodnika. Chodnik jest do ponownego przełożenia. - pisze Pan Paweł z Przecławia. W okolicach "kuraka" też jest zapadlisko, a tam gmina poprawiała chodnik bodajże na wiosnę tego roku. Oni jeździli koparkami po całej długości chodnika i należało by poprawić chodnik wzdłuż całej biedronki.

Sprawa zastała już zgłoszona do UG Kołbaskowo oraz Straży Gminnej - czekamy na rozwój wydarzeń.

2012.09.17 Obecnie Straż Gminna poszukuje świadków, którzy moga potwierdzić fakt jeżdzenia ciężkim sprzętem po ścieżce rowerowej podczas prac budowlanych. Jeśli ktoś z mieszkańców pamięta takie zdarzenie lub posiada dokumentację fotograficzną - proszony jest o konktakt pod nr tel 91 3110014 


Pin It