logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Droga gminna w Ostoi do remontu

droga-w-ostoi-do-remontuRozpoczyna się gruntowna przebudowa drogi gminnej o numerze 195006Z. Obecnie ten 1,5 km kawałek łączący Ostoję z ulicą Zbójnicką i Europejską w Szczecinie jest w wyjątkowo fatalnym stanie. Zakończenie prac remontowych zaplanowane jest w październiku tego roku. Remont obejmie jedynie drogę na terenie Gminy Kołbaskowo, brakujący 400m fragment drogi brukowanej należy do Gminy Szczecin.

 

 

Mieszkańcy okolicznych miejscowości od ponad roku cieszą się z nowej drogi Przylep-Ostoja-Rajkowo-Szczecin. Do remontu pozostała już tylko droga dojazdowa do Ostoi oraz łącząca wieś ze Szczecinem. Ten niespełna 1,5km odcinek od lat jest pełny jest dziur i nierówności. Wiosenne i jesienne kałuże utrudniają życie pieszym i kierowcom. Zimą sytuacja wygląda jeszcze gorzej gdy na drodze pojawia się lodowisko. 

Przyspieszamy realizację tego zadania i wykonamy remont jeszcze w tym roku - mówi Wójt Małgorzata Schwarz. Zadanie nie było było planowane na ten rok, jednak wymusza je obecny stan techniczny drogi który jest wyjątkowo fatalny. Mieszkańcy Ostoi pojadą zupełnie nowym odcinkiem już w październiku.

Wg informacji dostępnej na stronie bip.kolbaskowo.pl przetarg na przebudowę tej drogi wygrała firma "Emulex Kalinowski" ze Stargardu Szczecińskiego. Zwycięska oferta opiewała na kwotę 310 tys zł.

 


Pin It