logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Przebudowa biblioteki w Kołbaskowie

remont-biblioteki-w-kolbaskowieTrwa remont budynku biblioteki publicznej w Kołbaskowie. Zakończenie prac zaplanowano na 16 grudnia. W budynku obok biblioteki i czytelni będzie się mieścił Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół. Budynek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Schody zostały rozebrane i obecnie budowana jest pochylnia dla osób na wózkach.W wyniku ogłoszonego w październiku przetargu pod nazwą "Przebudowa pomieszczeń biurowych w budynku biblioteki gminnej na działce Nr152/2" jako najkorzystniejszą wybrano ofertę na kwotę 199 tys zł firmy "BUD-POL BIS" ze Szczecina.

To ważna inwestycja dla mieszkańców - mówi Wójt Małgorzata Schwarz. Na dzień dzisiejszy Biblioteka Gminna to jedyna instytucja kultury w Gminie liczącej prawie 11 tysięcy mieszkańców. By spełniać swoje zadania musi odpowiadać współczesnym standardom, zarówno pod względem estetycznym jak i technicznym. Jestem przekonana, że biblioteka po remoncie przyciągnie większe rzesze czytelników - również tych niepełnosprawnych i będzie tętniła życiem.

Wykonany zostanie pełen zakres robót rozbiórkowych, ziemnych, murarskich, tynkarskich. Zamontowane zostaną płyty gipsowo-kartonowe,wykonana zostanie stolarka okienna i drzwiowa, izolacja cieplna, prace malarskie oraz zagospodarowanie terenu. Na czas remontu zabezpieczono księgozbiór. Ponowne otwarcie biblioteki i czytelni planowane jest jeszcze przed świętami.Pin It