logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Remont na autostradzie A6

A6-do-remontu-Rozpoczyna się właśnie długo oczekiwany przez kierowców remont kolejnego odcinka autostrady A6 między Kijewem a Rzęśnicą. Pierwszy etap obejmuje przebudowę autostrady A6 na odcinku około 2,5 kilometra w rejonie przyszłego węzła Tczewska. W ramach tych prac nawierzchnia autostrady zostanie wymieniona i zamiast płyt betonowych wykonana będzie zupełnie nowa nawierzchnia o konstrukcji bitumicznej. Od dziś ruch będzie się odbywał dwukierunkowo jezdnią w stronę Świnoujścia.

Koszt tych prac to 15 milionów złotych, powinny się zakończyć do końca przyszłego roku. Przetarg, który został rozstrzygnięty we wrześniu tego roku, wygrała firma Budimex. Przetarg na II etap, czyli budowę samego węzła Tczewska zostanie ogłoszony w przyszłym roku.

W dniu dzisiejszym tj. 18 listopada 2011 zmieniła się organizacja ruchu na autostradzie A6 pomiędzy węzłem Kijewo, a węzłem Rzęśnica - mówi Mateusz Grzeszczuk GDDKiA O/Szczecin. Jezdnia zachodnia w rejonie przyszłego węzła Tczewska została zamknięta. Ruch odbywa się w dwóch kierunkach jezdnią wschodnią (tą w kierunku Świnoujścia). Na jezdni po której odbywa się ruch obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, a w rejonie przewiązek do 60 km/h, dodatkowo obowiązuje zakaz wyprzedzania.

Zniszczona nawierzchnia z płyt betonowych, która powstała jeszcze w latach 30 ubiegłego wieku zostanie rozebrana. W jej miejsce powstanie nowa nawierzchnia bitumiczna. Droga zostanie również poszerzona o pas awaryjny. Drugim etapem prac będzie budowa nowego węzła Tczewska w miejscu obecnego przecięcia autostrady przez ulicę Tczewską (pierwszy wiadukt nad drogą jadąc od węzła Kijewo w kierunku Świnoujścia). Dokumentację dla węzła przygotowało Miasto Szczecin. Przetarg na budowę węzła Tczewska zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku. Węzeł Tczewska powinien zostać oddany do ruchu w połowie 2013 roku.

 mapka-przebudowy-A6

Pin It