logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Łatwiejszy przejazd przez granicę w Rosówku

rosowek-po-przebudowie-Wcześniej niż przewidywał kontrakt zostały zakończone prace przy przebudowie DK nr 13 w rejonie dawnego przejścia granicznego w Rosówku. Kierowcy mogą już bez przeszkód pokonywać granicę, pierwotnie prace miały zakończyć się w połowie listopada. Trwa rozpoczęta w wrześniu tego roku przebudowa DK nr 10 na granicy w Lubieszynie. Przez to dawne przejście graniczne powinniśmy wygodnie przejechać we wrześniu przyszłego roku.


 

Na terenie dawnego przejścia granicznego była nawierzchnia z kostki betonowej, obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Po przebudowie przez dawne przejście przejeżdżamy nową jezdnią o nawierzchni bitumicznej. Nie ma tam już żadnych dodatkowy ograniczeń prędkości, granicę możemy pokonać jadąc dopuszczalne na terenie niezabudowanym 90 km/h. Układ komunikacyjny w tym miejscu stał się dużo czytelniejszy. Roboty kosztowały niemal 900 tys. złotych.

Realizowana jest przebudowa DK nr 10 na terenie dawnego przejścia granicznego w Lubieszynie. Roboty rozpoczęły się we wrześniu tego roku. Wprowadzono tymczasową organizację ruchu, pojazdy jadące zarówno w kierunku Niemiec, jak i Polski przejeżdżają na północ od dawnego budynku terminalu. W miejscu tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania, został zmniejszony obszar skrzyżowania z drogą w kierunku miejscowości Buk. Wkrótce rozpocznie się wyburzanie budynków kolidujących z nową drogą, rozebrano część nawierzchni. Przebudowywany odcinek ma około 1 kilometra długości.
W wyniku przebudowy skrzyżowanie do miejscowości Buk zostanie zastąpione dużym rondem. Od ronda do granicy państwa powstanie dwujezdniowy odcinek DK10. Zakończenie prac jest planowane we wrześniu przyszłego roku, koszt robót to niemal 6,5 miliona złotych.

 

Tak wyglądał przejazd przez granicę w Rosówku przed przebudową.
rosowek-przed-przebudowa
Tak wygląd po przebudowie.
rosowek-po-przebudowie

Pin It