logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Historia parafii cz. 4 (ostatnia)

historia-parafi-47 Sierpnia 2001 Ks Joachim Feński przeszedł na emeryturę. Nowym proboszczem został Ks. Tomasz Zaklukiewicz, dotychczasowy proboszcz parafii Św. Wojciecha w Sulimierzu. Przez kolejne lata w kościele i na plebanii dokonano wielu inwestycji. Jesienią 2001 r wymieniono  wewnętrzne oświetlenie i wyremontowano chór, który zostaje udostępniony wiernym.

 

 

W latach 2002 - 2003 zostają ufundowane przez niektóre rodziny Parafii figury Świętych a rodzice dzieci pierwszo-komunijnych fundują szafy do zakrystii.  Wiosną 2002 montowane są drzwi boczne do kościoła a latem następuje wymiana starego, drewnianego ołtarza na nowy wykonany z piaskowca.  Oprócz ołtarza wykonano dwie ambony, chrzcielnice, półki pod tabernakulum i do paramentów liturgicznych.

W styczniu 2003 roku zostaje zamontowane zewnętrzne oświetlenie wieży kościoła oraz elektryczne ogrzewanie w kościele. "Dług za ogrzewanie wyniósł 23.900 zł - pisze w kronice Ks. Proboszcz - kiedy to spłacimy? Ale ważne że jest ciepło w kościele !" Kilka tygodni później zainstalowano nową drogę krzyżową i ikonę krzyża w prezbiterium. W marcu rusza strona internetowa parafii. W lipcu 2003 położono 500m2 polbruku przed kościołem, a w listopadzie zainstalowano na wieży kościoła dzwony elektroniczne.

W lutym 2005 rozpoczęto jedną z kosztowniejszych inwestycji - zakup i montaż ławek. Wykonano projekt, kosztorys opiewał na 40.000 zł. "Latem położyliśmy kafle na schodach do kościoła - pisze Ks. Proboszcz - i wykonaliśmy opaskę klinkierową. Mimo że kościół stoi 14 lat straszy betonem. Wymieniliśmy ławki, stare przekazaliśmy do kościoła w Chlebowie k/Radziszewa - radość z prezentu była ogromna - mieszkańcy zamieścili nawet w gazecie podziękowania."  W 2006 roku zamontowano witraże. Ufundowali je parafianie i proboszcz, co jest uwidocznione na każdym z nich. W 2007 roku rozpoczął się remont na plebanii, ocieplenie, otynkowanie, wymiana drzwi wewnętrznych i zewnętrznych oraz wstawiono plastikowe okna. 15 Grudnia 2010 odbyła się miła uroczystość 25-lecia posługi kapłańskiej Ks. Tomasza Zaklukiewicza. Proboszczowi życzymy wiele energii, zdrowia i pomyślności na następna lata kapłaństwa.

Komplet zdjęć dostępny jest TUTAJ

Pin It