ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Pierwsi mieszkańcy osiedla Brzeziny

brzezinyZ początkiem marca oddano do użytku mieszkania w Przecławiu przy ul. Brzeziny 1-3. Osiedle budowane jest przez firmę Gryf Developer na działce pomiędzy Zielonym Polem, linią kolejową i Rolhurtem. Przez następnych kilkanaście miesięcy okolica ta będzie wielkim placem budowy. W końca tego roku w sumie oddane zostaną 4 budynki od P1 do P4. Na osiedlu zamieszkało już kilka rodzin.

 

 

 

Wprowadziliśmy się pod koniec kwietnia - mówi Pan Marcin, jeden z pierwszych mieszkańców osiedla Berzeziny - wcześniej musieliśmy mieszkanie wykończyć ponieważ wydane było w stanie "developerskim". W tej chwili mamy 8 sąsiadów w bloku P1 - reszta mieszkań nie jest zamieszkała lub trwają w nich remonty. Mieszka się na razie dobrze, ciepłą wodę i ogrzewanie mamy z osiedlowej kotłowni, wjeżdżam na osiedle od strony przejazdu kolejowego, miejsc postojowych jest sporo wolnych. Dopiero poznajemy sąsiednie osiedle, gdzie sklepy, bankomat i inne usługi. Obecnie brakuje mi tutaj placu zabaw dla córeczki - ale pewnie w najbliższym czasie powstanie.

Na osiedle Brzeziny będzie się składać 14 trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych - mówi Pani Urszula Zapolska z firmy Gryf Developer - Inwestycję realizujemy w 3 etapach. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach wybudujemy trzy place zabaw. Według obowiązującego - miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zapewnionych zostanie 1,5 miejsca parkingowego na 1 mieszkanie. W kierunku Zielonego Pola zapewnione jest przejście dla  pieszych. Wjazd i wyjazd z osiedla Brzeziny odbywać się będzie od strony przejazdu kolejowego.

 

 

Pin It