logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Historia Parafii w Przecławiu cz.2

poswiecenie-kosciolaMury kościoła z dnia na dzień coraz wyższe, pod koniec lipca 1992 rozpoczyna się montaż elementów konstrukcji dachowej - pisze w kronice parafialnej ówczesny Ksiądz Proboszcz Wojciech Musiałek. Uroczyste poświęcenie świątyni zaplanowano na grudzień 1993 a było jeszcze wiele do zrobienia ...

 

 

 

 

Pomimo trwającej budowy, 17 Maja 1992 odbywa się pierwsza w historii I Komunia Święta do której przystąpiło 46 dzieci, a w Boże Ciało 18 czerwca odbyła się uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Równolegle rozpoczęły się prace adaptacyjne w budynku po byłej restauracji, który został przeznaczony na plebanię.
Prace przy budowie kościoła trwają z przerwami przez cały rok, wiosną 1993 rozpoczyna się krycie poszyciem dachowym oraz montaż świetlika - głównej ozdoby kościoła wykonanej z prawie 1 tony miedzi. Przez cały okres letnio-jesienny wykonano tynkowanie, lanie posadzek, szklenie okien oraz założenie instalacji elektrycznej.
Na 12 Grudnia 1993 ustalono termin poświęcenia kościoła przez Arcybiskupa.

Przez cały tydzień poprzedzający poświęcenie kościoła prace trwały do późnych godzin nocnych - pisze w kronice Ks. Proboszcz Musiałek - na trzy dni przez poświęceniem otrzymaliśmy w darze od państwa Dojlido z Warzymic organy elektronowe. Drugim "prezentem" był akt notarialny oraz przekazanie na własność plebani.

12 grudnia 1993 o godz 11.00 Arcybiskup Metropolita Szczecińsko-Kamieński Marian Przykucki dokonał uroczystego poświęcenia nowo wybudowanej świątyni w Przecławiu 

cdn.

 

Zdjęcia i tekst opracowane na podstawie kroniki parafialnej


Pin It