logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zdjęcia naszej gminy z lotu ptaka

paralotniaOtrzymaliśmy zestaw 60 lotniczych zdjęć naszych okolic. Wykonał je na zlecenie Gminy Kołbaskowo paralotniarz 25 Maja 2008. Dziękujemy za możliwość publikacji tych zdjęć i mamy nadzieję iż przyczynią się do promocji naszej gminy w internecie, a także wśród nowych mieszkańców naszych osiedli.

 

 

 

Nasza gmina jest określana jako jedna z najbardziej zielonych gmin w kraju i to widać na poniższych zdjęciach. Międzyodrze, wyspa Kurowskie Łęgi, trasy zalewowe Odry stanowią prawie 2000 ha powierzchni. Na terenie gminy leży częściowo Park Krajobrazowy Doliny Dolnej Odry, znajdują się tu trzy rezerwaty przyrody:
- Kurowskie Błota położony na wyspie Wielkie Bagno Kurowskie - z terenami lęgowymi kormoranów i czapli siwej
- Kanał Kwiatowy leżący po północnej stronie autostrady A6 ok. 200 m na wschód od mostu A6 nad Odrą Zachodnią
- Wzgórze Widokowe nad Międzyodrzem (w bezpośrednim sąsiedztwie Parku), leżący po południowej stronie autostrady A6 ok. 200 m na zachód od mostu A6 nad Odrą Zachodnią na kulminacji Wału Stobniańskiego (4,2 ha) - z widokiem na tereny Międzyodrza i Wzgórz Bukowych z Puszczą Bukową.

Na poniższych zdjęciach także: budowa centrum Auchan wraz z przebudowa Autostrady Poznańskiej, tor motocrossowy w Rosówku, budownictwo jednorodzinne w Kurowie, Ustowie i Siadle, autostrada A6 wraz z wiaduktami i mostami, przejścia graniczne w Rosówku i Kołbaskowie oraz większość miejscowości naszej gminy.
Miłego oglądania.

 

Pin It