logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Co się (z)buduje w naszej okolicy [2024 CZĘŚĆ 2]

LemonTree lokalizacja Duże centrum magazynowo - logistyczne wybuduje się między Ustowem a Przecławiem. Na działce o powierzchni około 67.000 m2 powstanie bardzo duża hala, powierzchnie biurowe, drogi dojazdowe, parkingi oraz wszelkie udogodnienia dla przedsiębiorców z branży logistycznej. Powracamy do drugiej części artykułu, gdzie informujemy o nadchodzących inwestycjach i budowach w naszej najbliższej okolicy.

 

 

Zgodnie z obietnicą, wracamy do tematu dużej inwestycji, o której poinformował nas niedawno jeden z czytelników.

"Gmina wydała warunki zabudowy na halę z których wynika, że w Kurowie powstanie hala o wysokości 12,5 m, na terenie ponad 67 tys. m2 z 50 % wskaźnikiem powierzchni zabudowy, z terenem pod parkingi i drogi - 26 tys m2 i zaledwie 10% terenem zieleni. Warunki wydane zostały na ręce architekta, który zaprojektował m.in Amazona." - pisze jeden z czytelników.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Udało nam się zebrać część informacji na ten temat. Inwestycja powstanie na działkach 106 i 107 obręb Ustowo. Położone są one pomiędzy Kurowem a Ustowem w okolicach drogi dojazdowej do obwodnicy i Przecławia. Obecnie działki uprawiane są rolniczo - znajdują się po lewej stronie jadąc nową drogą z Ustowa do Przecławia. Po sąsiedzku (vis-a-vis drogi) wybudowano w tej okolicy niedużą hurtownię "Danmar".

  reklama

Hair-House

 

Jakie będą gabaryty tej inwestycji? W informacji otrzymanej ze Starostwa Powiatowego wynika, że będzie do hala z zespołem socjalno-biurowym i zespołem technicznym o kubaturze 356.370 m3. Długość hali 317m, szerokość 113m, wysokość do kalenicy 12m. Powierzchnia zabudowy to 30.418m2, wysokość całkowita (do attyki) 12,5m. Powierzchnia biologicznie czynna 12.721 m2. Powstaną parkingi dla samochodów osobowych, ciężarowych oraz rowerów.

  reklama

WolneSlowa GIF

 

W projektowanej hali będą powierzchnie produkcyjno-magazynowe przeznaczone pod magazyny wysokiego składowania z możliwością wykonywania takich części jak np. kompletacja artykułów przemysłowych, odzieży, artykułów spożywczych, chemicznych, farmaceutycznych nie będących szkodliwymi dla zdrowia i środowiska. Uciążliwość przedsięwzięcia, określana przepisami prawa budowlanego, zamyka się w granicach przedmiotowych działek inwestycyjnych.

 reklama

Magnolia Montessori Przecław Przedszkole Żłobek

 

W otrzymanej dokumentacji czytamy, że projekt zakłada dostawę wody z obecnej sieci wodociągowej oraz odprowadzanie ścieków do zbiorczej sieci kanalizacyjnej zlokalizowanej przy drodze publicznej. To z pewnością duży ukłon ze strony gminy w kierunku inwestora. Pozwolenie wydane w marcu tego roku opiewa na firmę BBIM Sp. z o.o. z Warszawy. Niestety nie udało nam się z nią skontaktować. W rejestrze istnieje jako nieduża spółka z minimalnym kapitałem założycielskim 5.000 zł. W branży inwestycyjnej jest to często spotykana praktyka tworzenia takich małych firm, bez możliwości kontaktu, aby nie odsłaniać się przed potencjalną konkurencją.

  reklama

Ancora Warzymice

 

Projektantem inwestycji jest architekt Tomasz Kusznierów z poznańskiej firmy "Kusznierów Architekci" Sp. z o.o. Udało nam się odnaleźć ślad zapowiedzi tej inwestycji na stronach internetowych pod nazwą "Westside Szczecin" by LemonTree

Poniżej przedstawiamy miniaturowe projekty elewacji oraz plan zagospodarowania terenu. Do pobrania w lepszej rozdzielczości są TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ - są to duże pliki i najlepiej obejrzeć je na większym ekranie komputera.

 

elewacje AB.6740.3.119.2023.DK 1

elewacje AB.6740.3.119.2023.DK 2

elewacje AB.6740.3.119.2023.DK 3

PZT AB.6740.3.119.2023.DK 1

 

Na pierwszej miniaturce - orientacyjna lokalizacja i wielkość inwestycji.