logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Rosówek już po inwestycjach w zupełnie nowej odsłonie [ZDJĘCIA]

RosowekZakończyła się kolejna duża inwestycja w naszej gminie. Chodzi o uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Rosówku, gdzie powstało m.in. blisko dwa kilometrów dróg. To obecnie najmocniej i najszybciej rozwijająca się przemysłowo część gminy Kołbaskowo gdzie zainwestowało kilka zakładów przemysłowych.

 

 

 

Prace rozpoczęły się w drugiej połowie 2022 roku. Przetarg na zadanie został ogłoszony pod koniec czerwca 2022 roku. Otwarcie ofert miało miejsce 10 sierpnia, natomiast 13 września w gmachu Urzędu Gminy w Kołbaskowie podpisana została umowa na wykonanie zadania z firmą RSK Wolin. 

Jakie prace zrealizowano? Powstały nowe drogi gminne o długości około 1,8 km wraz ze zjazdami oraz duży parking. Przebudowany został fragment ciągu pieszo-rowerowego. Przebudowano zjazd z drogi krajowej nr 13. Wybudowano kanalizację deszczową wraz ze zbiornikiem retencyjnym, przepompownią wód deszczowych, jej zasilaniem, oświetleniem i drogą dojazdową oraz wybudowano kanalizację drenażową i kanalizację sanitarną.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

Hair-House

WolneSlowa GIF

 

Przedsięwzięcie realizowane było na terenach inwestycyjnych Gminy Kołbaskowo (dziś działają w tym miejscu już m.in. firmy DGS Diagnostics oraz Animal Eden), które są bezpośrednio połączone z drogą krajową nr 13 i dalej przez węzeł „Szczecin Zachód” z autostradą A6 oraz drogą szybkiego ruchu S3. Dodajmy, że wkrótce rozpocznie się także budowa obwodnicy Kołbaskowa.

Koszt inwestycji to 19,5 mln zł. Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w kwocie 9 mln zł.

Test/foto J.Dworzyński UG Kołbaskowo

Pin It