logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Pałac w Ostoi będzie jeszcze piękniejszy.

Palac ostoja remont 1Dużo się dzieje w Pałacu w Ostoi w ostatnich tygodniach, a będzie działo się jeszcze więcej. Opowiada Renata Wójcik, kierownik placówki. - Obecnie remontowane i odnawiane są pomieszczenia wewnątrz budynku. Oczyszczony i umyty został dach, częściowo odmalowane sale konferencyjne. Robotnicy zaczęli już prace remontowe w pokojach gościnnych i łazienkach.

 

 

Już się dzieje Nowy wizerunek Pałacu w Ostoi z pewnością przyciągnie uwagę i zachęci mieszkańców do odwiedzenia tego pięknego miejsca oraz rezerwacji pomieszczeń na uroczystości, spotkania rodzinne i biznesowe. - Mimo, że warunki są bojowe, nie rezygnujemy całkowicie z organizowania wydarzeń dla społeczności lokalnej. W tym celu wykorzystujemy piękną przestrzeń parku dworskiego - pokazała pani kierownik. - We wrześniu i październiku park przy Pałacu w Ostoi stał się przestrzenią otwartą dla miłośników fotografii w ramach projektu „Kulturodzielnia. Nie zamykamy Kultury w Domu!”, który realizujemy wspólnie z GOKSIR w Przecławiu. Inicjatorem projektu jest grupa nieformalna, którego liderką jest Renata Wójcik.

   reklama

 


W sobotę, 23 września odbyły się warsztaty fotograficzne, prowadzone przez Mariusza Krawczyka, na które zgłosił się komplet uczestników. Dzięki całodniowemu spotkaniu uczestnicy nabyli wiedzę z zakresu fotografii zarówno teoretyczną jak i praktyczną. - Odwiedziła nas również modelka retro Olga Dąbkiewicz, której obecność była swoistą niespodzianką dla adeptów sztuki fotograficznej. W tej chwili czekamy na zdjęcia uczestników, z których stworzona zostanie wystawa. A 14 października odbędzie się piknik fotograficzny z omówieniem i prezentacją prac oraz podsumowaniem projektu - dodała Renata Wójcik.

 

  reklama

Hair-House


Oferta wysłana Do większości szkół i przedszkoli w województwie zachodniopomorskim i lubuskim została wysłana oferta warsztatów, które Pałac w Ostoi organizuje od maja tego roku. Nowa oferta jest bardzo ciekawa i szeroka, są to zarówno warsztaty stacjonarne, jak i wyjazdowe. - Już od końca września przyjeżdżają do nas grupy nie tylko z okolic, ale i z sąsiednich województw. Na prośbę dyrektorów przedszkoli przedstawiliśmy dodatkowo ofertę warsztatów z dojazdem do placówek - mówiła pani kierownik. - A niedługo rozpocznie się drugie wydarzenie w ramach projektu „Kulturodzielnia. Nie zamykamy Kultury w Domu!”. „Poruszające opowieści”, bo o nich mowa, są skierowane głównie do dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy będą pracować nad stworzeniem choreografii, scenografii oraz kostiumów do krótkich etiud. Etiudy staną się częścią filmów, których premiera odbędzie się w sali kinowej GOKSiR.

 

  reklama

WolneSlowa GIF


Ale to nie wszystko - W ostatnich tygodniach udało nam się pozyskać grant w kwocie 15 tys. zł na działania sportowe dla naszych mieszkańców, ale o szczegółach poinformujemy po podpisaniu umowy. Zapowiada się bardzo ciekawie - uśmiechała się pani Renata. I jeszcze jedna, z pewnością największa niespodzianka. Otóż Gmina Kołbaskowo uzyskała dofinansowanie na rewitalizację parku dworskiego w kwocie 2 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja szósta – PGR. - Już zaczynamy pracę nad koncepcją zagospodarowania i wyłaniamy firmę, która przygotuje projekt parku. Przewidujemy, że realizacja rozpocznie się w pierwszej połowie 2024 roku - zakończyła Renata Wójcik.

Palac ostoja remont 2

Palac ostoja remont 3

Tekst/foto J. Dworzyński /UG Kołbaskowo

Pin It