logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Droga Stobno - Dołuje już oddana do użytku!

droga stobno dolujeKończy się remont jednego z odcinków drogi powiatowej na terenie gminy Kołbaskowo. Od połowy czerwca 2,5km odcinek między Dołujami a Stobnem był zamknięty. Przez ponad 4 miesiące jedynie właściciele posesji i firm mogli dojeżdżać ruchem wahadłowym z sygnalizacją. Zupełnie nowa, płaska nawierzchnia, z pewnością ucieszy kierowców. Gorzej sytuacja wyglądać będzie z ruchem pieszych i rowerzystów - o nich już nie pomyślano.

 

 

Inwestycja pod nazwą "Przebudowa nawierzchni drogi powiatowej nr 3920Z Dołuje – Przecław na odcinku Dołuje – Stobno” właśnie się kończy. W zeszłym tygodniu trwały jeszcze ostatnie prace porządkowe i malowanie oznakowania na drodze. Kończy się także koszmar drogowy pomiędzy gminą Kołbaskowo i Dobra. Przez całe lato trwały intensywne prace, które na zlecenie Starostwa Powiatowego w Policach prowadziła firma Eurovia Polska S.A. Kierowcy przez ten czas musieli jeździć objazdem przez Stobno, Mierzyn, Skarbimierzyce i Dołuje.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Inwestycja otrzymała 2 mln złotych dofinansowania z III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Wcześniej Powiat uzyskał 3 mln zł z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Do inwestycji dołożyła się również Gmina Dobra przeznaczając na przebudowę drogi 800 tys. złotych. W ramach prac wymieniono też cementowo- azbestowo-cementową sieć wodociągową. Koszt inwestycji wyniósł 7,5 mln zł.

  reklama

Hair-House

 

Po przebudowie trasa jest przystosowana do ruchu pojazdów o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 tony. Do tej pory, z powodu złego stanu nawierzchni, obowiązywały tam ograniczenia w ruchu ciężarówek, co utrudniało dostęp do terenów inwestycyjnych i działających w Stobnie licznych przedsiębiorstw. Niestety, tak jak już wcześniej zaplanowano i zaprojektowano, wzdłuż drogi nie ma pasa dla rowerzystów czy ścieżki pieszo rowerowej. A szkoda - trasa ta jest z roku na rok coraz bardziej popularna wśród mieszkańców.

reklamaWolneSlowa GIF

 

Warto dodać, że niedawno Starostwo Powiatowe w Policach rozpoczęło remont generalny drogi powiatowej biegnącej przez Stobno. Przebudowany zostanie odcinek o długości około 900 metrów. We wsi oprócz nowej drogi powstaną chodniki i dojazdy do posesji. Prace realizuje firma RSK WOLIN. Koszt to prawie 11 mln zł.

Pin It