logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Rusza inwestycja przebudowy drogi Stobno - Dołuje. Czekamy na kolejne.

stobno dolujeStarostwo Powiatowe w Policach ogłosiło przetarg na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Stobno - Dołuje. To jedna z najgorszych dróg wyjazdowych w naszej gminie. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, za pół roku pojedziemy zupełnie nową, bezpieczną nawierzchnią.

 

 

 

Jak informuje starostwo powiatowe, inwestycja uzyskała 3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Projekt "Przebudowa nawierzchni drogi powiatowej Nr 3920Z Dołuje - Przecław na odcinku Dołuje - Stobno" jest realizowany w ramach V Osi priorytetowej Zrównoważony transport, Działania 5.4 Budowa i przebudowa dróg powiatowych Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

  reklama

Fruktolinka

 

W ramach inwestycji przebudowany zostanie 2,5-kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z krajową 10 w Dołujach do pierwszego skrzyżowania w Stobnie, czyli w okolicach przejazdu kolejowego. Powstanie też nowe oznakowanie pionowe i poziome, chodnik oraz zabezpieczenia sieci uzbrojenia gruntów. Oczywiście znacząco poprawi to bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

  reklama

Hair-House

 

Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać swoje oferty do 21 czerwca 2022 r. Termin realizacji prac budowlanych wynosi 20 tygodni od dnia zawarcia umowy.

Jednak mieszkańcy naszej gminy czekają na remont kolejnych odcinków. Najgorzej prezentuje się fragment drogi powiatowej przy zbiorniku wodnym w Stobnie. Kilka lat temu, w zimie, ze względu na ogromne zniszczenia nawierzchni, drogę tą starostwo musiało awaryjnie zamknąć oraz rozpocząć remont cząstkowy. Jednak przy obecnej, intensywnej eksploatacji drogi, śladów remontu praktycznie już nie widać.

  reklama

Magnolia Przeclaw baner medium 22

 

Równie źle wygląda droga od Warzymic do Będargowa. 10 lat temu we wsi utworzono jedynie rondo oraz wyremontowano przyległe fragmenty drogi i chodników. To w ramach międzynarodowej inwestycji budowy drogi Będargowo Warnik Ladenthin Schwennenz. Fragment drogi biegnący w stronę Stobna doczekał się tylko pozimowego łatania dziur. Droga w tym miejscu jest tak zdewastowana, że kierowcy muszą jeździć slalomem, aby nie zerwać zawieszenia. Niestety na remont tej drogi pozostanie nam jeszcze poczekać.

 

/Na zdjęciu powyżej fragment drogi w okolicach Stobna, który nie będzie remontowany/

 

Pin It