logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Trwa brukowanie drogi wzdłuż trzynastki

brukowanie drogi zapas dk13Nowa nawierzchnia pojawia się na budowanej drodze gminnej wzdłuż dk 13 w Warzymicach. Te prace mają potrwać 2-3 tygodnie. To kontynuacja remontu ulicy Cedrowej. Ma ułatwić komunikację ze Szczecinem.

 

 

 

 

- Dążymy do tego, by w naszej gminie powstała spójna sieć dróg lokalnych, odciążająca zatłoczoną „trzynastkę” – mówiła Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo. - Dlatego wyremontowaliśmy ulicę Cedrową. Do tej drogi musimy dobudować jeszcze drogę wspomagającą wzdłuż drogi krajowej nr 13.

  reklama

Fruktolinka

 

Nowa droga rozpocznie się tam, gdzie kończy się ulica Rekreacyjna. Pobiegnie równolegle wzdłuż dk13 do włączenia w ul. Cedrową. - Myślę, że dla kierowców, mieszkańców naszej gminy to będzie istotny skrót, nie trzeba będzie stać w korku przy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Do Rajkowa. Ruch się rozłoży na dwie nitki, powinien się upłynnić. Przejazd w stronę Szczecina nie będzie już tak problematyczny – dodała pani wójt.

  reklama

Hair-House

Zakres robót obejmuje budowę drogi o długości 630 m i szerokości 6 m o nawierzchni z kostki betonowej, a także m.in. budowę kanalizacji deszczowej; budowę sieci wodociągowej; budowę i przebudowę sieci elektroenergetycznych; budowę i przebudowę infrastruktury teletechnicznej. Prace realizuje Zakład Usługowo-Handlowy Zofia Kurzymska z Dobrzan. Ich wartość do 2,2 mln zł, w tym 932 tysiące złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  reklama

Magnolia Przeclaw baner medium 22

 

brukowanie drogi zapas dk13 1 

brukowanie drogi zapas dk13 2 

brukowanie drogi zapas dk13 3 

brukowanie drogi zapas dk13 4 

brukowanie drogi zapas dk13 5 

Fot i tekst J. Dworzyński UG Kołbaskowo

Pin It