logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Budimex rozpoczął prace przygotowawcze na obwodnicy Przecławia! [ZDJĘCIA]

Obwodnica Budimex 8To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekają na obwodnicę Przecławia i Warzymic. W dwóch miejscach zlokalizowanych w pobliżu przebiegu obwodnicy pojawili się pierwsi pracownicy i sprzęt firmy Budimex. Spotkać można ich było w połowie nowej drogi gminnej z Przecławia do Kurowa oraz na końcu alei Kasztanowej.

 

 

W połowie odcinka między Przecławiem a Ustowem wycięto już pierwsze drzewa oraz zabezpieczono pozostałe przed zniszczeniem na czas przyszłej budowy. W drugim miejscu, zlokalizowanym przy Alei Brzozowej powstaje baza sprzętowa, utwardzono dodatkowy plac manewrowy dla pojazdów budowy oraz rozpoczęto grodzenie terenu. To znak, że wkrótce ruszą pierwsze prace ziemne.

reklama

Centrum Stomatologii Zabscy

Przypomnijmy, pod koniec marca 2021 podpisano umowę na realizację pierwszego etapu obwodnicy naszych miejscowości. Drogę o długości ponad czterech kilometrów wybuduje firma Budimex. Wartość zawartej umowy to około 89,5 mln złotych. Obwodnica powinna zostać oddana do użytkowania przed końcem 2023 roku.

Obwodnicę Przecławia i Warzymic, o długości ok. 6,5 km, pierwotnie miała zaprojektować i wybudować firma Energopol Szczecin. Wykonawca opracował dokumentację i uzyskał decyzję ZRID. Prace budowlane nie zostały jednak rozpoczęte, co w grudniu 2019 roku spowodowało odstąpienie przez GDDKiA od umowy z tą firmą.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

W międzyczasie zaszła konieczność dokonania zmian w pierwotnym projekcie w obszarze węzła Szczecin Zachód. Wynikało to z ujęcia w rządowym Programie budowy 100 obwodnic obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK13 oraz zaawansowanymi pracami przygotowawczymi dotyczącymi budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6. W efekcie realizację obwodnicy Przecławia i Warzymic podzielono na dwa etapy.

Etap I - od ronda Hakena do przecięcia z obecną DK13 w rejonie skrzyżowania do miejscowości Siadło Górne (długość 4,2 km) - podpisaliśmy umowę na realizację.
Etap II - od Siadła Górnego do węzła Szczecin Zachód (długość 2,3 km) - trwa aktualizacja dokumentacji projektowej (umowa podpisana w grudniu 2020 r.).

  reklama

Hair-House

 

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie nową obwodnicą pojedziemy pod koniec 2023 roku.

 

Pin It