logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Trzy wiosenne przetargi już na finiszu

skrzyzowanie z cedrowaBudowa ścieżki po trasie kolejki wąskotorowej, budowa drogi wspomagającej DK13 oraz przebudowa sieci wod-kan w Ustowie - to inwestycje, które wkrótce rozpoczną swoje realizacje. Na szczęście, pomimo pandemii i braku dofinansowania z rządowych funduszy Kołbaskowo nie zwalnia tempa i inwestuje dalej. Cieszy także fakt uzyskania dofinansowania z Unii Europejskiej.

 

 

 

Aż 11 firm złożyło ofertę na budowę sieci wod-kan w Ustowie i Kurowie. Za najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy Jastra Plus z Żar. Oby wykonawca okazał się wiarygodny i szybki, ponieważ zwycięska oferta opiewała zaledwie na 691 tys zł i została uznana za rażąco niską w porównaniu z innymi. Gmina Kołbaskowo na to zadanie miała zarezerwowane w budżecie 2,1 mln zł. To też ważne aby inwestycję rozpocząć, ponieważ do tej pory blokowała ona częściowo możliwość przebudowy drogi powiatowej, która na terenie Ustowa jest w fatalnym stanie.

Przedsięwzięcie dotyczy budowy sieci wodociągowej łączącej miejscowości Ustowo i Kurów, a także przebudowy odcinka rurociągu tłocznego kanalizacji sanitarnej z przepompowni ścieków zlokalizowanej w Ustowie. Projektowana sieć wodociągowa przebiegać będzie z Ustowa do Kurowa i w obu miejscowościach łączyć się będzie z istniejącymi wodociągami. Natomiast przebudowa rurociągu tłocznego kanalizacji sanitarnej związana jest z planowaną rewitalizacją drogi powiatowej nr 3927Z na odcinku Szczecin – Kurów. Rurociąg docelowo będzie tłoczył ścieki z istniejącej przepompowni w obrębie do oczyszczalni ścieków w Przecławiu.

reklama

Centrum Stomatologii Zabscy

Potaniały także oferty na drugim przetargu i przedstawiają się znacznie niżej od oszacowanych wcześniej. Na budowę drogi gminnej wzdłuż DK13 od okolicy hurtowni "Bims" do skrzyżowania z ulica Cedrową wpłynęło w sumie 9 ofert z czego najtańsza opiewa na 2,2 mln (w założeniach budżetu gminy było 3,6 mln). Wybrany wykonawca będzie miał 10 miesięcy na przeprowadzenie prac, tak więc nowym skrótem pojedziemy z pewnością już w przyszłym roku

Droga ma odciążyć ruch z zakorkowanej trzynastki. Każdy z kierujących jadący od Kołbaskowa, będzie mógł skręcić w prawo przed hurtownią "Bims" i dojechać do ulicy Cedrowej. Tak przejeżdżając nową drogą gminną przez tereny szklarni, będzie mógł wyjechać już w pobliżu ronda Hakena. I odwrotnie, jeśli korek aut w szczycie będzie się już ustawiać zaraz za rondem, będzie można pojechać skrótem przez szklarnie i dojechać aż do Przecławia. Jedynym mankamentem pozostanie lewoskręt przy na skrzyżowaniu vis-a-vis hotelu Dworski.

reklama

500 250 KEPS Warzymice

Dużym zainteresowaniem cieszy się także przetarg Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją inwestycji pn.: ścieżka rowerowa na historycznej kolejce wąskotorowej Casekow-Penkun-Odra przez gminy Casekow-Penkun-Krackow-Grambow-Kołbaskowo". Patrząc na ilość zapytań, modyfikacji i przesunięć terminu składania ofert wynika, że konkurencja na tej inwestycji jest spora. Pierwszy termin zakończenia składania ofert był wyznaczony na 23 marzec. Teraz przesunięty został na 20 kwietnia.

O inwestycji budowy ścieżki po śladzie kolejki wąskotorowej mówimy już od kliku lat. Ścieżka na naszym terenie będzie biec od granicy na wysokości Ladenthin przez Barnisław, skrzyżuje się z istniejącą już ścieżką Karwowo-Warnik i zakończy się w Będargowie w okolicach cmentarza. Gmina Kołbaskowo jest liderem projektu, który otrzymał 2,3 mln euro dofinansowania z programu Interreg V A.

Pin It