logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Inwestycyjny grudzień

sciezka przeclaw karwowoDwie duże inwestycje drogowe w naszej gminie już na finiszu, zakończyła się przebudowa ulicy Cedrowej oraz drogi Stobno – Szczecin. Z obu dróg można już korzystać. Pomimo niskich temperatur, trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Przecławia do Karwowa. Najwięcej postępów widać do strony wjazdu na osiedle "Brzeziny"

 

 

Cedrowa przez szklarnie.
Po ulicy Cedrowej, czyli popularnym skrócie przez szklarnie, już od miesiąca jeżdżą auta, choć trwały jeszcze ostatnie prace. Od 17 do 19 listopada wykonywano oznakowanie poziome, pod koniec listopada budowano zbiornik retencyjny.
- Budujemy zbiornik retencyjny na wody opadowe, który ma wielozadaniową funkcję. Część wody będzie zatrzymana, a część pójdzie w kanał deszczowy fi 1000 mm. Osobnym zadaniem było wykonanie przecisku przed drogą krajową nr 13, aby włączyć teren za drogą do nowej sieci deszczowej - mówił Benedykt Chłap z firmy Ben-Bruk.

  reklama

Ostoja

To oznacza, że w razie opadów, w rejonie skrzyżowania dk13 z ulicą Do Rajkowa nie powinno być już wody na jezdni i chodniku. W ramach przebudowy ulicy Cedrowej powstało także 1,5 km kanalizacji deszczowej oraz także 1,5 km nowej sieci wodociągowej. Nowa droga przez szklarnie ma nieco ponad 1,1 km długości i 6 metrów szerokości. Pojawiły się chodniki, zjazdy i miejsca postojowe. Inwestycja kosztuje 10,1 mln zł. Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 3,9 mln złotych.

cedrowa

Droga Stobno – Szczecin
Finiszują prace na 2,5 km drogi Stobno - Szczecin. - Tak naprawdę to pozostało tylko malowanie pasów i prace porządkowe. Całość może zakończyć się w środę, 25 listopada. Na odbiór inwestycji wstępnie umówiliśmy się na 4 grudnia – mówiła pod koniec listopada Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach. Trzeba jednak zaznaczyć, że z powodu pandemii termin może się zmienić - zastrzega Starostwo Powiatowe w Policach. Remont rozpoczął się na początku roku.

  reklama

Hair-House

 

Zadanie na zlecenie Starostwa Powiatowego w Policach realizował Strabag. Przebudowano nawierzchnię jezdni, wybudowano chodniki, ciąg pieszo-rowerowy, wykonano rowy drogowe. Koszt inwestycji to 13,3 mln złotych. Gmina Kołbaskowo wsparła przebudowę kwotą 2,6 mln zł. Starostwo Powiatowe w Policach otrzymało także ponad 6,8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych oraz 2,1 mln zł z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

stobno przylep

Ścieżka Przecław - Karwowo
We wrześniu br. ruszyła budowa 2,5 km ścieżki pieszo-rowerowej z Przecławia do Karwowa.
- Prace postępują zgodnie z harmonogramem - zapewnia Łukasz Mielnik, rzecznik Strabag Sp. z o.o. - Rozpoczęliśmy ustawianie obrzeży. Większe prace prowadzone są także od strony Karwowa. Mamy nadzieję oddać inwestycję w terminie, czyli w połowie lutego 2021 r. - dodaje.
Realizacja ścieżki pieszo-rowerowej Przecław – Karwowo powstaje w trybie zaprojektuj i wybuduj. Zadanie na zlecenie Gminy Kołbaskowo wykonuje Strabag. Koszt projektu oraz budowy to 3,676 mln złotych. Inwestycja ma unijne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

sciezka przeclaw karwowo

 

Info i zdjęcia J. Dworzyński / UG Kołbaskowo

Pin It