logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

W Ustowie powstaje zbiornik retencyjny.

retencja ustowo 1O potrzebie odwodnienia terenów zlokalizowanych przy ulicy "Do Rajkowa" mówiło się od dłuższego czasu. Nadmiar wody po każdym większym deszczu dokuczał korzystającym z chodników wzdłuż drogi, kierowcom oraz przyszłym i obecnym mieszkańcom. Zadania budowy kanalizacji w tym rejonie nie podjęło się ani miasto Szczecin, ani okoliczni deweloperzy. Ostatecznie nadmiar wody z tego terenu odpłynie do Ustowa.

 

 

 

To już finał gminnej inwestycji na terenie szklarni. Remontowana ulica Cedrowa jest już praktycznie gotowa do użytkowania. To popularny skrót dla kierowców, którzy omijają korek na sygnalizacji świetlnej "Do Rajkowa". Prace na Cedrowej rozpoczęły się w styczniu tego roku i mają zakończyć się jeszcze w listopadzie. Nowa droga i infrastruktura poprawi dojazd do licznych firm zlokaliowanych na tym terenie. Jest już nowa nawierzchnia, powstały parkingi, wjazdy na posesję i chodniki. Oprócz tej inwestycji powstaje także zbiornik retencyjny.

  reklama

Ostoja

Nasza firma w ramach całego zadania wykonuje także 1,5km kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym oraz także 1,5km nowej sieci wodociągowej - mówi Benedykt Chłap z firmy wykonawczej "Ben-Bruk". Budujemy zbiornik retencyjny na wody opadowe który ma wielozadaniową funkcję. Część wody będzie zatrzymana, a część pójdzie w kanał deszczowy fi 1000mm. Osobnym zadaniem było wykonanie przecisku przed drogą krajową nr 13, tak aby włączyć teren za drogą do nowej sieci deszczowej.

 reklama
jas poziomo

Dodatkowo inwestycja w ramach remontu drogi pozwoli na regulację gospodarki wodnej w okresach gwałtownych opadów oraz suszy. Koszt remontu drogi wraz z pracami dodatkowymi wynosiósł 10 mln zł. 40% tej kwoty Kołbaskowo otrzymało z Urzędu Wojewódzkiego.

 

Pin It