logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Cedrową pojedziemy w listopadzie.

Cedrowa remontO ile nic nie stanie na przeszkodzie, jeszcze w tym roku pojedziemy nową drogą przez szklarnie. Na szczęście pomimo epidemii koronawirusa i wszelkich problemów z nią związanych, na budowie nie zanotowano opóźnień. Cedrowa to popularny objazd dla zakorkowanej DK13 w okolicach sygnalizacji z ulicą Do Rajkowa. A przy zamkniętej ulicy Floriana Krygiera w Podjuchach, ruch i korki robią się u nas coraz większe.

 

 

 

Prace rozpoczęły się w styczniu tego roku. W pierwszym etapie rozpoczęły się od strony Centrum Ogrodniczego "Pod Wierzbami". Obecnie ten fragment drogi jest ślepy a wjazd na nią jest możliwy jedynie dla wybranych pojazdów.

Objazdy robione są drogami między szklarniami i przeznaczone wyłącznie dla przedsiębiorców i ich klientów - mówi Benedykt Chłap z firmy wykonawczej "Ben - Bruk". Nie ukrywam, utrudnia pracę nam ten ruch, jest tu dużo firm na tym terenie, drogi boczne należą do wielu właścicieli i czasami jest problem.

  reklama

Ostoja

Wzdłuż pierwszego odcinka drogi widać już parkingi, zatoki oraz wjazdy na posesję poszczególnych firm. Budowana jest także sieć wodociągowa i kanalizacja deszczowa. Jeśli chodzi o wodę i kanalizację w sumie mamy realizację na poziomie 65% - mówi Benedykt Chłap. Asfal będzie wykonany w 45% na przełomie czerwca i zaczynamy od strony hurtowni z kwiatami. Terminy mamy do października, pozostałe prace będą wykonywane zgodnie z harmonogramem.

Inwestycji nie zatrzymał także koronawirus. Część pracowników, głównie operatorzy koparek i maszyn budowlanych, ze względu na wiek i przynależność do "grupy podwyższonego ryzyka" musiała udać się na urlop. Ale obecnie załoga pracuje już w komplecie.

 reklama

Montessori 2

Pod koniec inwestycji wykonany zostanie także zbiornik retencyjny, który ureguluje stosunki wodne w okolicach całego terenu. Obecnie przy skrzyżowaniu z ulicą Do Rajkowa po każdym deszczu zbierają się spore kałuże, a czasami przy ciągłych opadach woda potrafi zalać całą ulicę.

Koszt remontu jednokilometrowego odcinka wraz z pracami dodatkowymi wynosi 10 mln zł. 40% tej kwoty Kołbaskowo otrzymało z Urzędu Wojewódzkiego.

 

Cedrowa 10

Pin It